To koniec systemu LineageOS 13. Deweloperzy nie będą go już wspierać | Tabletowo.pl

To koniec systemu LineageOS 13. Deweloperzy nie będą go już wspierać

Dołącz do dyskusji 0

LineageOS 13 jest bardzo ważną modyfikacją Androida. Dlaczego? Otóż najpierw istniał pod nazwą CyanogenMod 13, co pewnie przypomni wielu z Was czasy wgrywania do smartfonów niezależnych systemów operacyjnych. Później natomiast, po zmianach w Cyanogen Team, ten custom ROM zaczął funkcjonować jako LineageOS 13 i jednocześnie jest to pierwszy system od Lineage Team. Niestety, jego dni dobiegają końca.

LineageOS 13, który bazuje na Androidzie 6.0 Marshmallow, to pierwszy LineageOS. Niestety, deweloperzy postanowili zakończyć już i tak dosyć długi okres wsparcia dla tej wersji systemu. Co to oznacza? Urządzenia, które ciągle pracowały na tej odsłonie OS-a, nie będą już dłużej dostawały aktualizacji systemowych. Co prawda, takich sprzętów jest dosyć mało (większość urządzeń została zaaktualizowana do LineageOS 14.1), jednak na liście można odnaleźć kilka popularnych pozycji. Wsparcie zostanie zakończone dla:

  • Samsung Galaxy Tab 2 7.0;
  • Samsung Galaxy Tab 2 10.1;
  • Samsung Galaxy S4 LTE-A;
  • Google Nexus 10;
  • Samsung Galaxy Tab Pro 8.4;
  • Nvidia Shield Portable;
  • Google Galaxy Nexus.

Wszystkie te urządzenia są już dosyć stare, ale napewno nie brakuje im popularności, nawet teraz. Na przykład tablet Nexus 10 jest na 66. pozycji na liście najpopulerniejszych urządzeń z LineageOS. Warto też wspomnieć o smartfonie Google Galaxy Nexus, który zajął 87 miejsce.

Trzeba jednak powiedzieć prawdę: LineageOS 13 to już stary system i samo to, że był tak długo wspierany, jest dosyć niecodzienne. To właśnie dzięki temu OS-owi wiele starszych urządzeń zyskało drugie życie. Sam z tej wersji LineageOS korzystałem przez pewien czas na dwóch urządzeniach – na Motoroli Moto G i Nexusie 7 – i w obu przypadkach sprawdzał się świetnie.

O historii roota subiektywnie i wybiórczo

Źródło: Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona