Całkiem możliwe, że Lenovo przestanie wydawać smartfony spod marki ZUK | Tabletowo.pl

Całkiem możliwe, że Lenovo przestanie wydawać smartfony spod marki ZUK

Dołącz do dyskusji 0

Lenovo podobno jest na dobrej drodze do zamknięcia swojej submarki ZUK. Zaledwie parę miesięcy temu Lenovo ogłosiło, że zgromadzi wszystkie swoje nowe smartfony pod jednym brandingiem Moto. ZUK najwyraźniej się w tym planie nie mieści i Chińczycy zaprzestaną wydawania smartfonów o tej nazwie.

Wiadomości pochodzą od jednego z użytkowników platformy Weibo, co oznacza, że nie jest to oficjalne stanowisko Lenovo. Wypowiedział się on na temat smartfona ZUK Z3, który ma już się nigdy nie pojawić. Potwierdził to analityk sprzętowy Pan Jiutang z dodatkową uwagą, że ZUK niedługo zostanie zamknięty. Jiutang wspomniał jednocześnie, że nie stanie się tak z powodu słabej kondycji firmy – w gruncie rzeczy odniosła ona sukces, gdyż zdołała zgromadzić sporą bazę fanów w krótkim czasie.

ZUK powstał niemal równe dwa lata temu – 28 maja 2015 roku. Przez ten czas producent wprowadził na rynek kilka smartfonów: ZUK Z1, ZUK Z2 (recenzja!), ZUK Z2 Pro i ZUK Edge. Pojawiły się głosy o ZUK Edge II Special Edition, ale nigdy nie doszło do zaprezentowania smartfona.

Według innego źródła na Weibo, kadra kierownicza ZUK zostanie rozbita i przeniesiona do różnych działów – Chen Xudong ma wrócić do sekcji komputerów PC, Qiao Jian ma zostać nowym szefem Lenovo Mobile China  a Kirk B. Skaugen pozostanie kierownikiem działu centrum przetwarzania danych firmy.

Jeśli plotki te są prawdziwe, oznacza to rychły koniec smartfonów ZUK.

źródło: GizChinaTech2

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona