Kolejni analitycy wieszczą koniec koreańsko-amerykańskiej dominacji na rynku smartfonów | Tabletowo.pl

Kolejni analitycy wieszczą koniec koreańsko-amerykańskiej dominacji na rynku smartfonów

Gartner potwierdza: Huawei już przed Apple

Dołącz do dyskusji 0

Zadziwiające, jak w ciągu kilku lat może zmienić się sytuacja na polu elektroniki mobilnej. Kiedyś Samsung był smartfonowym gigantem nie do ruszenia. Teraz obserwuje, jak w rankingu najlepszych producentów Chińczycy wyprzedzają Apple – a to dopiero początek zmian.

Analitycy Gartnera opublikowali nieco spóźnione podsumowanie drugiego kwartału 2018 roku na rynku smartfonów. Według niego. Huawei wyprzedziło Apple jako drugi najskuteczniejszy sprzedawca smartfonów na świecie.

Przejdźmy do cyferek. Udział Huawei w rynku smartfonów wzrósł w drugim kwartale tego roku o imponujące 38,6%. Podobnie jak inni analitycyGartner przypisuje ten skok agresywnemu marketingowi Huawei, taśmowemu wręcz wprowadzaniu na rynek nowych urządzeń i ciągłemu poszerzaniu granic rynków zbytu. I to wszystko z symboliczną obecnością w Stanach Zjednoczonych, gdzie Huawei nie jest lubiane przez rządowych oficjeli.

Powyższa statystyka odnosi się również do Honora – podmarki Huawei, która – co ciekawe – sprzedała więcej urządzeń niż jej firma-matka. 

Podczas gdy Samsung niepodzielnie dzierży berło pana i władcy smartfonowego królestwa, jego pozycja powoli, acz skutecznie słabnie. To zasługa chińskich producentów, którzy gotowi są prowadzić z Koreańczykami wojnę cenową, sprzedając miliony swoich urządzeń z minimalnym zyskiem. Choć Samsungowi wciąż daleko do utracenia tronu, na niektórych rynkach musi mieć się na baczności – na przykład w Polsce, gdzie coraz częściej Huawei odtrąbia swoje sukcesy.

Jest i Apple, które choć zostało przez Huawei strącone z drugiego miejsca najlepszych sprzedawców, nadal zarabia grube miliony i raczej niespecjalnie przejmuje się tym, że Chińczycy prześcignęli giganta z Cupertino w liczbie wyprodukowanych i sprzedanych sztuk smartfonów.

Przy okazji: tak wygląda sytuacja od strony systemów operacyjnych

Najbardziej ciekawe będą dane z kolejnych miesięcy – a zwłaszcza z końcówki roku, po których będzie widać, jak poszło Samsungowi Galaxy Note 9 i jak dobrze przyjęły się nowe iPhone’y.

Zamieszanie na rynku smartfonów: ogólna sprzedaż spada, a Huawei wyprzedza Apple

źródło: Gartner przez Slashgear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona