Dirty Unicorns schodzi ze sceny – to koniec jednego z najpopularniejszych systemów na smartfony i tablety

Kiedy przejrzymy fora deweloperskie dotyczące różnych smartfonów, to w każdym z nich znajdziemy systemy, które się powtarzają. Głównie są to takie OS-y, jak Lineage, Ressurection Remix lub Dirty Unicorns. Ten ostatni według najnowszych informacji wkrótce przestanie być jednak rozwijany.

Z Dirty Unicorns nie korzystałem zbyt długo – z tego, co pamiętam, to na swoim smartfonie niekoniecznie czystego jednorożca miałem zaledwie kilka dni. System ten bardzo dobrze jednak zapamiętałem i to nie tylko przez tę wchodzącą w głowę nazwę, ale również możliwości modyfikacji interfejsu (Dirty Tweaks) oraz – a raczej przede wszystkim – gesty. Tak, Dirty Unicorns już od dawna miał własny system nawigacji po OS-ie i wyglądał on nieco inaczej niż te znane z iPhone’ow lub nakładki MIUI.

Autor Dirty Unicorns – Alex Cruz – za pośrednictwem swojego bloga powiadomił, że zamyka ten projekt. Powód tego działania wydaje się być dosyć prosty – Alex buduje ten system od bardzo dawna. Jak sam zresztą napisał, robi to od czasów świetności Androida Ice Cream Sandwich i zwyczajnie jest już tym zmęczony oraz znudzony.

Zespół Dirty Unicorns zostanie rozwiązany, kiedy zaprzestanie on pracować nad Androidem Pie. Strona internetowa, tak samo jak konto na Twitterze oraz serwer na Discordzie również zostaną zamknięte. Jest to dosyć przykra wiadomość, bowiem jest to jeden z najstarszych ROM-ów. Na szczęście Dirty Unicorns zostawi swój profil na Githubie, aby inni deweloperzy mogli tworzyć porty systemu.

#StayDirty

Źródło: Dirty Unicorns przez XDA-Developers