Microsoft nie zamierza aktualizować Minecrafta na Windows Mobile, bo... nikt w niego nie gra - Tabletowo.pl

Microsoft nie zamierza aktualizować Minecrafta na Windows Mobile, bo… nikt w niego nie gra

Dołącz do dyskusji 0

Gra, która stała się legendą za życia – Minecraft, ma również swój odpowiednik na urządzeniach przenośnych. W gruncie rzeczy jest to jeden z najlepiej sprzedających się tytułów na Androida i iOS. Choć w grę zagramy także na Windows Mobile, to należy liczyć się z tym, że już niebawem przestanie ona być aktualizowana. 

Wydawałoby się, że gra Mojang, którego właścicielem jest Microsoft, jest naturalnym wyborem dla ludzi posiadających mobilny system tego giganta technologicznego. Tego typu oczekiwania są jednak czasem brutalnie weryfikowane przez życie.

Według źródeł, na które powołuje się redakcja Windows Central, Minecrafta: Pocket Edition na systemach Windows Mobile 8.1 i Windows Mobile 10 gra tragicznie mało ludzi. Gracze spędzają przy produkcji tak niewiele czasu, że firmie nie opłaca się nawet zajmować tym tytułem w kontekście wymienionych systemów. Kolejne poprawki na wydanie gry na mobilne Windowsy nie będą już wydawane. Gra jednak pozostanie w sklepie Microsoftu i nadal będzie można ją kupić.

Tabletowo.pl Microsoft nie zamierza aktualizować Minecrafta na Windows Mobile, bo... nikt w niego nie gra Ciekawostki Microsoft Smartfony Windows

Minecraft: Pocket Edition

Nie jest to jakiś ogromny cios dla Windows Phone jako całości, ale na pewno mamy do czynienia z objawem większego problemu, którym jest niewielka baza użytkowników i ogólny brak wsparcia ze strony twórców aplikacji. W 2016 roku Windows Phone kontynuował swoją podróż ku zapomnieniu. Pod koniec 2015 roku udział tego systemu w rynku wynosił 1,2%, podczas gdy pod koniec 2016 roku spadł do poziomu 0,3%.

Microsoft nie wykazuje już praktycznie żadnej woli naprawy takiego stanu rzeczy. Najwyraźniej firma ostatecznie całkiem „odpuści” sobie system na smartfony. Następnym dużym wydarzeniem dla fanów marki będzie pewnie premiera Surface Pro 5. Segment wydajnych, znakomicie zaprojektowanych hybryd to gatunek, który Microsoft praktycznie stworzył i zamierza iść za ciosem, prezentując kolejną inkarnację swojego pokazowego urządzenia.

źródło: BGR

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona