Konferencja Google I/O 2016 coraz bliżej – oficjalna aplikacja zaktualizowana

Od konferencji Google dzielą nas niecałe dwa tygodnie i wielu z nas chciałoby na żywo śledzić, jakie nowości przygotował dla nas koncern z Mountain View. A że sporo treści pochłaniamy przez smartfony i tablety, Google podążając za tradycją, znacznie nam to ułatwia przez dedykowaną aplikację.

Będzie dla nas użyteczna, o ile posługujemy się językiem angielskim. Zawiera kompletny przewodnik po konferencjach, w których można uczestniczyć zdalnie. Wyposażono ją w terminarze prezentacji, mapy, umożliwia ustawianie przypomnień o nadchodzących spotkaniach oraz otwiera dostęp do udostępnianych tematycznie filmów. Wszystko po to, by być na bieżąco z wydarzeniami, które nas interesują.

Deweloperzy w zeszłym roku mieli możliwość wykorzystać kod źródłowy aplikacji, by na jego podstawie tworzyć własne wariacje programu. Nie wiadomo, czy Google tego roku również go udostępni, ale aplikacja nie zmieniła się zbytnio względem zeszłorocznej wersji. Jeśli jesteś twórcą aplikacji i lubisz grzebać w kodzie, TU znajduje się link to kodu źródłowego z zeszłego roku. Większości zapewne wystarczy przeglądanie tego, co jest udostępnione w aplikacji podstawowej. Apkę można pobrać STĄD.

Oczywiście wszyscy ciekawi tego, co takiego w temacie Androida i rzeczywistości wirtualnej pojawi się na tegorocznych konferencjach, są zapraszani na nasze strony. Na pewno poinformujemy Was o interesujących nowościach, które zaprezentuje Google.

Konferencja I/O 2016 jest zaplanowana na 18-20 maja. Warto też w wolnym czasie sobie przypomnieć, co Google obiecywało nam w roku 2015.

 

źródło: phandroid.com