fot. Amazon

Amazon zaprezentował nowe urządzenia z serii Echo i… inteligentny piekarnik

Dzisiejszego wieczoru (czasu polskiego) Amazon zorganizował konferencję produktową, w trakcie której zaprezentował masę nowości, w tym aż dziewięć urządzeń z serii Echo, a także m.in. inteligentny… piekarnik.

Nowe urządzenia Amazon z serii Echo

Pierwszym jest całkowicie nowy głośnik Echo z nowym wykończeniem w kolorach Twilight Blue, Charcoal, Heather Grey i Sandstone. W modelu tym zastosowano podobną architekturę audio jak w Amazon Echo Plus, m.in. 3-calowy głośnik niskotonowy i zwiększoną głośność w tylnej części, dzięki czemu bass jest mocniejszy, a średnie i wysokie tony wyraźniejsze.

Reklama

Cenę nowego Echo ustalono na 99,99 USD.

głośnik Amazon Echo 2019
Amazon Echo 2019 (fot. Android Central)

Kolejną nowością jest Echo Flex, który jest „najbardziej przystępnym cenowo sposobem, aby dodać Alexę w dowolnym miejscu w domu”. Jest to wtyczka, którą można wpiąć do każdego gniazdka. Dzięki temu, że ma ona zarówno mikrofon, jak i głośnik, można wydawać polecenia asystentce i prosić o informacje. Urządzenie wyposażono także w złącze USB, pozwalające na przykład podłączyć smartfon do ładowania. Cenę Echo Flex ustalono na 24,99 USD.

Amazon Echo Flex
Amazon Echo Flex (fot. Android Central)

Amazon zaprezentował również Echo Dot, który pełni nie tylko rolę głośnika, ale także zegarka, bowiem wyposażono go w ekran LED wyświetlający godzinę. Jasność jego podświetlenia reguluje się i dopasowuje do otoczenia automatycznie. W przypadku ustawienia alarmu można klepnąć górną część urządzenia, aby go wyciszyć. Cenę Amazon Echo Dot ustalono na 59,99 USD.

Amazon Echo Dot
Amazon Echo Dot (fot. Amazon)

Następnym nowym urządzeniem jest Echo Show 8 z 8-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości HD i wbudowanym aparatem. Jak podkreśla Amazon, za jego pośrednictwem użytkownik będzie mógł oglądać ulubione seriale i programy o różnej tematyce, aczkolwiek jego funkcjonalność nie ogranicza się jedynie do tego (możliwe jest bowiem także m.in. przeprowadzanie rozmów wideo). Producent zapewnia też, że dźwięk będzie „wyraźny i mocny”. Cenę Amazon Echo Show 8 ustalono na 129,99 USD.

Amazon Echo Show 8
Amazon Echo Show 8 (fot. Amazon)

Jesteśmy na półmetku i dopiero teraz zrobi się naprawdę ciekawie. Amazon zaprezentował bowiem również Echo StudioEcho BudsEcho FramesEcho Loop. Pierwsze z ww. urządzeń to sprzęt z pięcioma głośnikami kierunkowymi. Na jego pokładzie znajdują się 5,25-calowym głośnik niskotonowy, 1-calowy głośnik wysokotonowy i trzy 2-calowe głośniki średniotonowe. Ponadto ma też 24-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy i wzmacniacz mocy o przepustowości 100 kHz dla bezstratnego odtwarzania muzyki w wysokiej rozdzielczości, dostępny za pośrednictwem Amazon Music HD. Co więcej, Echo Studio automatycznie wykrywa również akustykę przestrzeni i dostosowuje odtwarzanie dźwięku, aby zapewnić optymalny dźwięk – bez względu na to, gdzie użytkownik go umieści w pokoju.

Echo Studio zapewnia trójwymiarowe doświadczenie dźwięku wspierając się technologiami Dolby Atmos i 360 Reality Audio od Sony. Sprzęt ten (w liczbie jednego lub dwóch) można sparować z wybranymi urządzeniami Fire TV. Cenę Amazon Echo Studio ustalono na 199,99 USD.

Amazon Echo Studio
Amazon Echo Studio (fot. Android Central)

Za sprawą Echo Buds Amazon wkroczył w segment słuchawek bezprzewodowych. Jak przystało na sprzęt tego producenta, zapewniają one oczywiście integrację z asystentką głosową Alexa i możliwość wywoływania jej w ruchu bez używania rąk. Każda słuchawka ma dwa wewnętrzne mikrofony i jeden zewnętrzny, umożliwiające zredukowanie hałasów z otoczenia, aby Alexa mogła usłyszeć użytkownika w każdych okolicznościach.

Echo Buds spełniają normę odporności na wodę IPX4, więc są odporne na lekkie zachlapania, pot i deszcz. Na jednym ładowaniu mogą odtwarzać do 5 godzin muzyki lub zapewnić do 4 godzin rozmów telefonicznych. Dedykowane etui pozwoli naładować je nawet trzykrotnie. Cenę Amazon Echo Buds ustalono na 129,99 USD.

słuchawki bezprzewodowe Amazon Echo Buds
Amazon Echo Buds (fot. Amazon)

Amazon zaprezentował dziś także okulary Echo Frames za 179,99 USD i pierścień Echo Loop za 129,99 USD (rozmiary S, M, L i XL). Aby jednak je zamówić, należy zdobyć zaproszenie – najpierw trzeba wysłać zgłoszenie, a producent później skontaktuje się z wybranymi kandydatami. Są to bowiem produkty koncepcyjne, na razie nie przeznaczone do masowej sprzedaży.

Warto jednak dodać, że w przypadku zamówienia Echo Frames, użytkownik będzie musiał udać się do okulisty, aby dopasował mu szkła. Co ciekawe, okulary zapewniają nie tylko integrację z Alexą, ale także z Asystentem Google.

okulary Amazon Echo Frames
Amazon Echo Frames (fot. Amazon)

Jeśli zaś chodzi o Echo Loop, Amazon deklaruje, że na pojedynczym ładowaniu będzie działać przez cały dzień (ładowanie ma zaś trwać 90 minut). Co ciekawe, pierścień nie tylko dostarczy informacji za pośrednictwem Alexy, ale umożliwi też przeprowadzenie krótkich rozmów głosowych.

Amazon chwali się, że Echo Loop ma najmniejszy głośnik, jaki kiedykolwiek zastosowano w urządzeniu z serii Echo. Pierścień delikatnie wibruje, kiedy pojawi się nowe powiadomienie lub nadejdzie połączenie głosowe. Urządzenie ma być całkowicie odporne na zarysowania i wodę (według deklaracji producenta, można w nim nawet zmywać naczynia).

Echo Loop zapewnia także integrację z asystentami głosowymi Apple (Siri) i Google – aby któregoś z nich wywołać, należy nacisnąć i przytrzymać przez sekundę przycisk akcji.

pierścień Amazon Echo Loop
Amazon Echo Loop (fot. Amazon)

Oprócz powyższych, Amazon zaprezentował dziś także Smart Oven za 249,99 USD – po sparowaniu go z głośnikiem Echo, można poprosić Alexę na przykład o jego podgrzanie oraz rozpoczęcie lub zakończenie gotowania. Asystentka powiadomi też, kiedy proces dobiegnie końca.

piekarnik Amazon Smart Oven
Amazon Smart Oven (fot. Amazon)

Nowością jest także Echo Glow za 29,99 USD, czyli wielokolorowa lampa, którą można sterować komendami wydawanymi Alexie – do wyboru jest masa różnych trybów, na przykład kaskadowe przechodzenie przez wszystkie kolory tęczy, pokaz świetlny lub nawet imitowanie blasku ogniska.

lampka Amazon Echo Glow
Amazon Echo Glow (fot. Amazon)

Źródło: Amazon, Amazon, Amazon, Android Central