Bezpieczny komunikator Signal dostaje specjalną wersję na iPady

Signal powinien być Wam znany jako jeden z najbezpieczniejszych komunikatorów, jakie można zainstalować na urządzeniu mobilnym. Teraz jego twórca udostępnił specjalną wersję, dostosowaną do systemu iPad OS.

Najnowsza aktualizacja komunikatora Signal wprowadza specjalne udogodnienia dla osób korzystających z niego na tabletach Apple. Daje też możliwość skonfigurowania iPada jako urządzenia połączonego, dzięki czemu mając aplikacje Signala na desktopie i smartfonie, będziemy mogli płynnie przełączać się między urządzeniami, bez dublowania powiadomień.

 

Signal zyskał też nowy interfejs, dostosowany do większych ekranów w iPadach. W ten sposób wykorzystuje się dodatkowe miejsce na wygodniejsze rozmieszczenie elementów, co rozwiązuje problem sztucznego powiększania okien żywcem wyciągniętych ze smartfonów. Udogodnienia obejmują na przykład możliwość wyświetlania rozmów w układzie pionowym lub poziomym.

Ponadto Signal 3.0 dodaje funkcję przycinania wideo, co jest przydatne, gdy zamiast pełnego klipu wolimy wysłać tylko jego fragment. Inną praktyczną rzeczą jest możliwość wysłania wiadomości lub zadzwonienia do kogoś bezpośrednio z listy czatu grupowego – teraz wystarczy tapnąć w czyjś awatar. I – czego chyba najbardziej brakowało – w końcu można przekazywać dalej wiadomości między wątkami, dodając swój komentarz lub edytując je.

Signala dla systemów iOS i iPadOS pobierzecie z AppStore, ale dostępna jest też jego wersja na Androida.

 

źródło: Signal