fot. Allegro Charytatywni

Komputer o wartości 22 tys. złotych na aukcji WOŚP – liczymy, że zostanie wylicytowany za kilka razy więcej

W niedzielę 13 stycznia 2019 roku odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiele instytucji rozpoczęło już zbiórkę pieniędzy, m.in. mBank, a na specjalnej odsłonie Allegro Charytatywni ruszyło blisko pięć tysięcy aukcji – zebrane fundusze zostaną oczywiście przekazane na konto WOŚP. Na jednej z nich można wylicytować komputer o szacunkowej wartości 22 tysięcy złotych.

Maszynę zbudowali wspólnymi siłami Jakub Malec oraz Staszek „Tips” Wiertelak przy współpracy z firmą Gigabyte, właścicielem marki Aorus. Wydaje mi się, że nikogo z ww. nie trzeba przedstawiać, ponieważ osoby zainteresowane branżą komputerową i gamingową z pewnością doskonale znają te nazwiska i marki. A to właśnie przede wszystkim do nich skierowana jest przywoływana tutaj aukcja w serwisie Allegro Charytatywni.

Reklama

Przedmiotem, który na nią trafił, jest zmodowany komputer z zestawem peryferiów marki Aorus. Maszyna składa się z obudowy Aorus AC300W R2, procesora Intel Core i9-9900K, wykonanego ręcznie systemu chłodzenia Custom Loop na produktach firmy EK, płyty głównej Z390 AORUS MASTER(rev 1.0), karty graficznej AORUS GeForce RTX™ 2070 XTREME 8G, pamięci RAM AORUS RGB Memory 3200MHz (Limited Edition)(With Demo Kit), dysku SSD GIGABYTE SSD 256GB i zasilacza Aorus P750W 80+ Gold.

Wraz z komputerem osoba, która wygra tę aukcję, otrzyma mysz komputerową Aorus M5, podkładkę pod mysz Aorus AMP500, klawiaturę Aorus K7 i słuchawki Aorus H5.

Sprzęt został wyceniony przez twórców na około 22 tysiące złotych. Aktualnie najwyższa oferta na aukcji nieznacznie przekracza kwotę 3700 złotych, ale mamy nadzieję, że dość szybko zostanie podbita do pięciocyfrowej. A jest na to jeszcze trochę czasu, ponieważ licytacja potrwa do 16 stycznia 2018 roku do godziny 12:01:48.