Komisja Europejska wyraziła zgodę na nabycie Alcatel-Lucent przez Nokię

Komisja Europejska wyraziła zgodę na nabycie Alcatel-Lucent przez Nokię

Dołącz do dyskusji 0

Nokia sprzedała już dział urządzeń mobilnych Microsoftowi, zamierza zrobić to samo z mapami Here, które prawie na pewno staną się własnością producentów samochodów. Warto wspomnieć, że Finowie nabyli Alcatel-Lucent za 15,6 miliardów euro. Niedawno ta transakcja został zatwierdzona przez Komisję Europejską, co oznacza, że wkrótce na dobre rozpoczną się prace nad nowymi technologiami z dziedziny łączności.

Komisja Europejska uznała, że ta transakcja nie będzie naruszała żadnych praw i nie wpłynie na rynkowy monopol jednego koncernu. Nie jest to nic zaskakującego. Alcatel-Lucent nie radził sobie ostatnio zbyt dobrze i był coraz mniej ważnym graczem. Poza tym o konkurencyjność zadbają inne firmy.

Moreover, several other strong players are active on the market: Ericsson and Huawei, which together with Nokia are the main players in Europe, along with the Chinese ZTE and the Korean Samsung.

Nabycie Alcatel-Lucent przez Nokię pokazuje kierunek rozwoju. Otóż już teraz trwają zaawansowane prace nad rozwojem sieci 5G, ale na efekty przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka lat (ITU określi technologiczną definicję 5G i dokładne wymagania techniczne do 2020 roku). Możliwe także, że Finowie będą użyczać swojej nazwy innym producentom, podobnie jak miało to miejsce w przypadku tabletu N1.

źródło: Komisja Europejska przez The Verge, Neowin

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona