Komentarze na Instagramie są w porządku - aplikacja od teraz łączy je w wątki 16
fot. wersm

Komentarze na Instagramie są w porządku – aplikacja od teraz łączy je w wątki

Z tak zwanym wątkowaniem komentarzy na pewno mieliście okazję spotkać się na Facebooku. Jest to funkcja, która całkiem ułatwia dyskusję, ponieważ od razu wiadomo do czyjej wypowiedzi odnosi się następny komentujący, co ułatwia nie tylko zachowanie ciągłości konwersacji, ale również znacznie poprawia czytelność tej sekcji. Instagram idzie za śladem Facebooka, ponieważ w najnowszej aktualizacji pojawiło się właśnie wątkowanie komentarzy.

Tajemnicą dla nikogo nie jest, że zdjęcia na Instagrama bardzo często są udostępniane w celu budowania swojego wizerunku w sieci. Zresztą, sama idea portalu polega na dzieleniu się ze światem swoim życiem za pośrednictwem zdjęć, przez co sekcja komentarzy jest nieodłączną częścią platformy. I nie ma w tym nic złego. Ze swojego doświadczenia wiem, że odszukanie komentarza źródłowego w jakiejś dyskusji jest mocno utrudnione, szczególnie jeśli mamy na myśli profile artystów czy celebrytów.

Wygląda na to, że deweloperzy odpowiedzialni za rozwój Instagrama również zwrócili na to uwagę, gdyż właśnie pojawiła się funkcja, którą zwykliśmy potocznie określać wątkowaniem komentarzy. Na blogu portalu zmiana jest komentowana tymi słowami:

Wątki komentarzy ułatwiają śledzenie przebiegu konwersacji i sprawiają, że odpowiedzi w konkretnej dyskusji są prostsze. Aktualizacja uczyni twój feed jeszcze lepszym miejscem do dzielenia się zainteresowaniami, szukania inspiracji czy nawiązywania kontaktu z innymi.

Sama funkcja jest dosyć prosta w „obsłudze”, ponieważ wystarczy, że użytkownik kliknij Odpowiedz pod konkretnym komentarzem, a jego wypowiedź zostanie automatycznie uszeregowana. To całkiem proste usprawnienie, które sprawia jednocześnie, że dyskusje pod poszczególnym zdjęciem zaczynają nabierać sensu, a każdy – bez względu na to czy bierze w niej udział, czy potem z zainteresowaniem sprawdza jej przebieg – powinien zyskać na drobnym uporządkowaniu komentarzy.

Komentarze na Instagramie są w porządku - aplikacja od teraz łączy je w wątki 17

Funkcja dostępna jest zarówno w aplikacji dostępnej na iOS, jak i tej na Androida. Zauważyłem, że na moim smartfonie jest już się pojawiła, ale jeśli Wy jeszcze nie możecie komentować w wątkach, to musicie poczekać na aplikację w wersji 24 – jak informuje sam Instagram, aktualizacja będzie dostępna globalnie w ciągu najbliższych tygodni.

źródło: Instagram via Android Police