Kolorowy Overmax NewBase 3 dla niewymagających

overmax-newbase-III-2

Pamiętacie czasy, gdy tablety dopiero zaczynały się pojawiać na polskim rynku? Wśród niskobudżetowego sprzętu królowały modele z jednordzeniowymi procesorami, ekranami 7” – wtedy jeszcze oporowymi – o bardzo niskiej rozdzielczości (800×480 pikseli) i 512MB RAM. Dziś na szczęście sytuacja ta uległa zmianie i w cenie tamtych produktów otrzymujemy urządzenia o o niebo lepszych parametrach technicznych. Przyzwyczailiśmy się do tego, że niska tabletowa półka to teraz dwa rdzenie, 1GB RAM i ekran 7” o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Taki właśnie jest Overmax NewBase 3.

Urządzenie to charakteryzuje się przede wszystkim mnogością wersji kolorystycznych. W połowie kwietnia w sprzedaży będzie można znaleźć tablet w następujących barwach: białej, czarnej, różowej, fioletowej oraz niebieskiej. Ale oczywiście to nie kolor odgrywa tu największą rolę.

Specyfikacja Overmax NewBase 3 zawiera przede wszystkim 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor Rockchip 3168 (Cortex A7) o częstotliwości taktowania 1,2GHz z PowerVR SGX540, 1GB RAM, 8GB pamięci wewnętrznej oraz systemem operacyjnym Android w wersji 4.2 Jelly Bean.

Na karcie jego parametrów nie zabrakło również wyjścia HDMI, portu microUSB, slotu kart microSD, jak również aparatu 2 Mpix, kamerki 0,3 Mpix oraz, co oczywiste, WiFi. Za czas działania całości odpowiada akumulator o pojemności 3000 mAh. Sprzęt nie posiada GPS, Bluetooth ani 3G.

overmax-newbase-III

ź: Overmax