Kolejny tabletowy kompan kierowców: Overmax Dual Drive II z GPS

Overmax Dual Drive II

Od premiery Overmax Dual Drive pierwszej generacji minął już ponad rok. Biorąc pod uwagę ten fakt oraz to, że zbliżają się święta, jest to doskonały czas, by na rynek wprowadzić jego następcę. Tak też postanowiła zrobić firma Overmax. Poznajcie zatem Overmax Dual Drive II.

Co się zmieniło? Przede wszystkim system operacyjny – zamiast przestarzałego już Androida 4.0 Ice Cream Sandwich mamy tu Androida 4.2 Jelly Bean. Za działanie urządzenie odpowiada nie jednordzeniowy procesor Telechips 8923 1,2GHz z 1GB RAM, a dwurdzeniowa jednostka Rockchip 3066 o częstotliwości taktowania 1,6GHz – z 1GB RAM i grafiką Mali-400MP. Zmianie uległa również rozdzielczość 7-calowegow wyświetlacza – z prehistorycznego 800 x 480 pikseli na 1024 x 600 pikseli. Przyznajcie, że jest lepiej, ale wciąż nie do końca interesująco.

O ile większość parametrów zmieniła się na plus, tak jest jeden, którego pochwalić nie można – i raczej się ze mną zgodzicie. To akumulator. W poprzedniku miał pojemność 3000 mAh, w Dual Drive II – 2400 mAh.

Urządzenie oferuje aparat 2 Mpix, kamerkę 0,3 Mpix, 8GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia dzięki slotowi kart microSD, wyjście HDMI i port microUSB. Do tego wszystkiego dochodzi GPS, DVB-T, Bluetooth oraz WiFi.

Cena Overmax Dual Drive II nie została podana. Na półki sklepowe tablet ma trafić ok. 20 grudnia. Nie wiem czy to już nie będzie za późno, by mógł się załapać na prezenty gwiazdkowe…

Overmax Dual Drive II

Overmax Dual Drive II

Overmax Dual Drive II

ź: Overmax