Kolejny potwór znaleziony w AnTuTu - tablet Onda V989 z wynikiem 48 tys. punktów | Tabletowo.pl

Kolejny potwór znaleziony w AnTuTu – tablet Onda V989 z wynikiem 48 tys. punktów

Dołącz do dyskusji 0

Czytając moje wpisy pewnie wiecie jak podchodzę do benchmarków. Delikatnie rzecz ujmując – z duża rezerwą i dystansem. Ważniejsze wydają mi się realne doświadczenia i wrażenia z używania urządzenia. Nie ma jednak co ukrywać, że benchmarki w pewien sposób ukazują potencjał tabletu czy smartfona. I robią wrażenie oraz „zamieszanie” na korzyść producenta, jeśli wyniki są rzeczywiście wysokie.

Tablety z Chin z jednej strony cieszą się dużą popularnością ze względu na cenę, ale potencjalni nabywcy obawiają się zarówno jakości jak i bezpieczeństwa danych. Są jednak zaufane firmy, które sprawdziły się oferując w przeszłości kilka solidnych modeli. Wśród tych firm jest Onda, która podnosi poprzeczkę, prezentując model Onda V989. Tablet napędzany jest przez procesor Allwinner A80T wykonany w technologii big.LITTLE, czyli z czterema rdzeniami A7 i czterema A15, chodzącymi naprzemiennie w zależności od aktualnych potrzeb obliczeniowych urządzenia.

Onda_V989_Octa_Core_3

Tablet właśnie pojawił się w AnTuTu uzyskując szalony wynik 48 102 punktów, czyli prawie o 30% więcej niż Galaxy Note 3 i prawie o 50% więcej niż Galaxy S4. Układ obliczeniowy wspierany jest przez GPU PowerVR Series6, 64-rdzeniowy układ PowerVR G6230, możemy zatem oczekiwać naprawdę solidnej wydajności w grach. Pozostała specyfikacja to:

  • ekran 9,7 cala IPS  (2048px x 1536 pikseli);
  • 2GB RAM;
  • 32GB pamięci wewnętrznej;
  • przednia kamera 5 Mpix i tylna kamera 2 Mpix;
  • bateria 10000 mAh.

Warto przypomnieć, że zastosowany w tym tablecie Allwinner A80T daje wsparcie do kodowania i dekodowania wideo 4K. Urządzenie będzie dostępne w lokalnej cenie $220, a systemem operacyjnym ma być najnowszy android 4.4 KitKat.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona