Kolejny patent Apple: technologia haptyczna w tabletach - Tabletowo.pl

Kolejny patent Apple: technologia haptyczna w tabletach

Tabletowo.pl Kolejny patent Apple: technologia haptyczna w tabletach Apple Ciekawostki Koncepcje Nowości

Technologia haptyczna polega na komunikowaniu się z użytkownikiem za pomocą zmysłu dotyku. Najpopularniejszym przykładem wykorzystania jej w praktyce są rozmaite kontrolery gier wyposażone w silniczki, które za pomocą drgań informują gracza np. o zderzeniu z jakimś obiektem bądź nadchodzącym zagrożeniu.

19 lutego bieżącego roku firma Apple złożyła wniosek patentowy zatytułowany „Method and apparatus for localization of haptic feedback”. Co ciekawe, jest to już dziewiąty patent firmy Apple dotyczący zastosowania technologii haptycznej. Pierwszy z nich złożony został już w 2002 roku i dotyczył zastosowania technologii haptycznej w touchpadach komputerów przenośnych.

Cechą charakterystyczną technologii opracowanej przez firmę Apple ma być precyzyjne przekazywanie bodźców w momencie, w którym dotykamy ekran w kilku miejscach jednocześnie. Ma to zostać osiągnięte przez odpowiednie rozmieszczenie wielu serwomechanizmów działających niezależnie od siebie. Jako przykład praktycznego zastosowania tej technologii firma Apple podaje możliwość usprawnienia ekranowej klawiatury w tabletach. W założeniu lekkie wibracje wyczuwalne pod palcami pozwoliłyby użytkownikowi na lepsze „wyczucie” wirtualnych klawiszy i, co za tym idzie, łatwiejsze pisanie.

Nie wiadomo jednak czy technologia haptyczna zostanie wykorzystana w którymś z nadchodzących tabletów firmy Apple.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona