Tanie gry i wspomaganie akcji charytatywnych, czyli kolejny Humble Mobile Bundle | Tabletowo.pl

Tanie gry i wspomaganie akcji charytatywnych, czyli kolejny Humble Mobile Bundle

Dołącz do dyskusji 0

Charytatywna zbiórka pieniędzy nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Najpierw trzeba udowodnić swoją uczciwość, a potem zachęcić ludzi do dobrowolnego przekazania datków. Jedną ze skuteczniejszych metod jest zaoferowanie czegoś w zamian. Właśnie tak działa Humble Mobile Bundle, dzięki któremu możecie zgarnąć kilka gier na Androida za niewielkie pieniądze.

Humble Bundle to wychodzące okresowo paczki gier komputerowych (i nie tylko), które można zakupić w cenie zasugerowanej przez… kupującego. Każda z ofert trwa dwa tygodnie i jest podzielona na kilka segmentów zgodnie z ceną. Tutaj sprawy się mają się mniej więcej tak, jak na różnego rodzaju zbiórkach crowdfundingowych – owszem, możesz zapłacić tyle, ile chcesz, ale im większa kwota, tym większa paczka.

Zakup aplikacji w Humble Mobile Bundle wiąże się z jeszcze jedną ciekawostką – kupujący może dowolną część kwoty przeznaczyć na cele charytatywne. Właśnie dlatego jest to dobry sposób, aby w korzystnej cenie zgarnąć kilka aplikacji na telefon, a przy okazji przysłużyć się czemuś dobremu. To co, jesteście zainteresowani najnowszym Humble Mobile Bundle?

1 dolar lub więcej (wartość: 8,17 zł)

Jeśli zdecydujecie się przekazać Humble Bundle Inc. kwotę w wysokości 1 dolara, to do Waszej dyspozycji zostaną oddane 3 gry. Są to:

klocki (cena regularna: 2,99 zł)

Gra o niezbyt zachęcającej nazwie klocki to polska produkcja, która jest dosyć standardową gierką logiczną. Co ciekawe, mam już ją dodaną do swojego konta, a więc musiała się pojawić w jakiejś promocji jako darmowa. Układanki są ciekawe i wciągające, ale raczej nie przykują Waszej uwagi na dłużej niż kilkanaście (no, może kilkadziesiąt) minut. Mimo to, uważam grę za godną sprawdzenia – chociażby ze względu na jej pochodzenie.

>strona gry w Sklepie Play<

Hook (cena regularna: 2,99 zł)

Hook to gierka, która również jest polska (produkcja tego samego twórcy co klocki) i… również mam ją dodaną do swojego konta, ale tym razem kosztowała mnie 50 groszy. Tę układankę uznaję za jedną z bardziej wciągających gier logicznych, która stale gości na moim telefonie i od czasu do czasu do niej zaglądam. Hook to zdecydowania produkcja godna polecenia, również w regularnej cenie.

>strona gry w Sklepie Play<

Zenge (cena regularna: 2,19 zł)

Zenge to ostatnia gierka z pierwszego pakietu. Z tą produkcją nie miałem okazji się zapoznać, jednak właśnie jest przeceniona o 50%, a zatem spodziewam się, że być może jest to kolejny „zapychacz”. Mimo to, może okazać się wciągająca, chociażby dzięki dosyć interesującej oprawie graficznej.

>strona gry w Sklepie Play<

5 dolarów lub więcej (wartość: 8,17 zł + 52,87 zł)

Jeśli jednak uznacie, że chcecie wydać prawie 20 złotych, to (oprócz powyższych) na Wasz smartfon trafią trzy kolejne gierki.

Mini Metro (cena regularna: 21,99 zł)

Mini Metro to gra, której fazy rozwoju dzielne śledziłem na YouTube. Najlepiej opisują ją trzy słowa – symulator planowania metra. Jako że jest dostępna również na komputery i miałem okazję chwilę w nią pograć, zapewniam Was, że jest naprawdę wciągająca. I godna uwagi – szczególnie ze względu na okoliczności cenowe ;).

>strona gry w Sklepie Play<

Human Resource Machine (cena regularna: 25,99 zł)

Wersję demonstracyjną tej gry również miałem okazję odpalić na swoim laptopie. I wiecie co? Mimo że nie zapisywała ona progresu, to poświęciłem jej dwa pełne wieczory. To naprawdę wciągająca produkcja, która przy okazji stara się uczyć podstaw programowania. Jedna z niewielu pozycji edukacyjnych, którą – moim zdaniem – możecie śmiało polecić swoim dzieciom.

>strona gry w Sklepie Play<

Deus Ex GO (cena regularna: 4,89 zł)

Szóstą już propozycją oferowaną przez obecne Humble Mobile Bundle jest Deus Ex GO. Pozycja równie tania, co popularna na różnego rodzaju cebulkach – obecnie kosztuje niecałego piątaka, choć podobno to tylko 20% jej ceny standardowej. Wiem jednak, że tę grę można kupić na promocji niezwykle często. Do mnie nie trafia, ale być może Wam się spodoba.

>strona gry w Sklepie Play<

Więcej niż średnia lub więcej (wartość: 8,17 zł + 52,87 zł + 59,97 zł)

Ostatni próg jest dosyć nietypowy, gdyż to nie odgórnie narzucona kwota, a raczej „demokracja”. Wyznacza go średnia arytmetyczna ceny, jaką za pakiet zdecydowali się zapłacić poprzedni kupujący. W chwili pisania tego wpisu wynosi ona 5,68 dolara, ale może wzrosnąć. Jest również szansa, że spadnie poniżej pięciu dolców i próg „drugi” będzie wyższy niż „trzeci”, ale tego bym się nie spodziewał. Zarówno Mini Metro, jak i Human Resource Machine, to znane i lubiane propozycje i obstawiam, że niewielu postanowi z nich zrezygnować. A bycie kimś więcej, niż „średniakiem”, doda kolejne trzy, warte prawie 6 dych, gry do Waszego konta i są to…

A Good Snowman Is Hard to Build (cena regularna: 21,99 zł)

O tej pozycji mogę powiedzieć tylko tyle, że jest dosyć mało popularna. Ta gra logiczna zgarnęła mniej niż pięć tysięcy pobrań i nie aktualizowano jej przez prawie dwa lata. Wysoka cena niekoniecznie jest wyznacznikiem jakości, ale podobno A Good Snowman zebrał całkiem sporo wyróżnień – między innymi, magazyn Time uznał tę grę za jedną z najlepszych dziesięciu aplikacji roku 2016.

>strona gry w Sklepie Play<

Concrete Jungle (cena regularna: 23,99 zł)

Kolejna droga i niepopularna propozycja. Tym razem opiera się ona na budowaniu miasta i niestety, nie mogę o niej powiedzieć nic więcej. No, może to, że ostatnia aktualizacja miała miejsce w kwietniu tego roku.

>strona gry w Sklepie Play<

Slayaway Camp (cena regularna: 13,99 zł)

Nic dziwnego, że Humble Bundle zwał się niegdyś Humble Indie Bundle. Gra Slayaway Camp to kolejna niepopularna propozycja, choć tej udało się przekroczyć próg pięciu tysięcy pobrań. Najnowsza wersja aplikacji ma nieco ponad miesiąc, a więc jeszcze powinna się rozwijać.

>strona gry w Sklepie Play<

Bonusy – kto z nas ich nie lubi?

Twórcy Humble Mobile Bundle przygotowali też coś dla tych, którzy nie chcą wydać ani grosza oraz dodatkowe gratisy dla kupujących. Za samo podanie adresu e-mail (i opcjonalne zapisanie się do newslettera) otrzymacie soundtrack z gry Human Resource Machine i dodatkowe treści związane ze Slayaway Camp. Za przekroczenie kwoty 1 dolara – 10% zniżki na pierwsze Humble Monthly (inna, comiesięczna oferta Humble Bundle), a za przekroczenie kwoty średniej – soundtrack z gry Zenge. Ot, taki dodatek na deser.

Wygląda więc na to, że w najlepszym wypadku za jakieś 21 złotych możecie zgarnąć dziewięć gier logicznych, które są warte prawie sześć razy tyle, bo co najmniej 121 złotych. Wybór należy do Was, ale jeśli ten Humble Mobile Bundle uznaliście za godny uwagi, to wystarczy, że przejdziecie na >tę stronę<. Wydane pieniądze – wedle własnego uznania – możecie przeznaczyć zarówno na cele charytatywne, jak i zarobek dla twórców. Pamiętajcie, że oferta jest ważna tylko do 14 sierpnia, do godziny 20:00.

źródło: Humble Bundle via Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona