Kolejny biznesowy tablet od HP - ProPad 600 G1 - Tabletowo.pl

Kolejny biznesowy tablet od HP – ProPad 600 G1

Dołącz do dyskusji 0

Dopiero co informowałem Was o nowym tablecie od firmy HP, a już mam przyjemność pisać o kolejnym takim biznesowym urządzeniu – ProPad 600 G1. W przeciwieństwie do swojego brata, ten model pojawi się zarówno w wersji z architekturą 32-bitową jak i 64-bitową.

ProPad 600 ma być pozbawiony tak dokładnego wykończenia oraz skrywać mniej pod obudową w stosunku do ElitePad 1000. Co za tym jednak idzie, także jego cena będzie znacznie niższa. Dodatkowo będzie on posiadał wbudowane wyjście miniHDMI oraz zaciąży w rękach mniej, niż jego brat.

Jednak tak naprawdę przeznaczenie tego biznesowego tabletu jest trochę inne. Firma HP wpadła bowiem na pomysł wykorzystania jeszcze jednego urządzenia – a raczej pewnego rodzaju rozszerzenia ProPada 600 o dodatkowe funkcje – by był on bardziej przydatny dla firm. Mowa tutaj o HP TX1, o którym trochę więcej dowiadujemy się z informacji prasowej amerykańskiego koncernu:

The HP TX1 POS Solution gives business owners an affordable tablet-based solution that allows them to easily complete sales transactions and perform back-office tasks. With the ability to run essential POS applications and popular productivity applications, the HP TX1 gives small business owners the tools they need to effectively manage and grow their business.

POS, czyli point-of-sale (punkt sprzedaży), ma być rozwiązaniem przeprowadzania sprzedaży za pomocą tabletów. HP celuje tutaj głównie w małe firmy, dla których ten sposób mógłby pomóc w stosunkowo tanim i skutecznym rozwijaniu swojego biznesu. Oznacza to, że ProPad 600 może stać się przenośnym (lub też stacjonarnym) terminalem sklepowym. Pozwoli on na łączenie się z różnymi aplikacjami biurowymi (bazy danych?) oraz usprawni rozliczanie klientów. Brzmi ciekawie?

Tabletowo.pl Kolejny biznesowy tablet od HP - ProPad 600 G1 Nowości

Przejdźmy zatem do pełnej specyfikacji ProPada 600. Częściowo zależy ona od typu architektury, jednak większość jest wspólna.

64-bit32-bit
4-rdzeniowy procesor Intel AtomZ3795 1,6 GHzZ3775 1,46 GHz
Pamięć RAM 4 GB2 GB
Pamięć użytkowa 64 GB32 GB
  • 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli,
  • czytnik kart microSD oraz microSDXC (obsługa kart do 2 TB),
  • komunikacja za pomocą WiFi 802.11 a/b/g/n (wsparcie dla Miracast) oraz Bluetooth 4+ LE,
  • port USB 2.0 oraz wyjście miniHDMI,
  • aparat 8 Mpix oraz kamerka internetowa 2 Mpix,
  • 2-komorowy akumulator o pojemności 8380 mAh,
  • czujnik światła, żyroskop, akcelerometr, kompas,
  • grubość 9,9 mm przy wadze 652 gramów,
  • Windows 8.1 Pro.

Tabletowo.pl Kolejny biznesowy tablet od HP - ProPad 600 G1 Nowości

Jedyne co wzbudziło moje wątpliwości, to brak jakiejkolwiek informacji o wbudowanym modemie 3G. Jak można zauważyć na zdjęciu powyżej, tuż przy wejściu czytnika kart SD istnieje oznaczenie na kartę SIM. Dlaczego zatem nigdzie, nawet na oficjalnej stronie HP, nie ma ani słowa o tym? Na dzień dzisiejszym pytanie to pozostaje niestety bez odpowiedzi. Jeżeli tylko się czegoś dowiemy, damy Wam znać.

Choć cena tabletu nie jest jeszcze znana, wiadomo iż na półki sklepowe trafić ma w kwietniu. Zainteresowani rozszerzeniem ProPada 600 o urządzeniem HP TX1 muszą natomiast poczekać na premierę tego drugiego miesiąc dłużej, do maja.

[źródło] [źródło 2]

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona