Kolejne tanie tablety od Goclever: Tab R74 i Tab T75 - Tabletowo.pl

Kolejne tanie tablety od Goclever: Tab R74 i Tab T75

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Kolejne tanie tablety od Goclever: Tab R74 i Tab T75 Nowości

Bez większego echa firma Goclever wprowadziła na polski rynek dwa niskobudżetowe tablety: Tab R74 oraz Tab T75. W sumie nie ma się co dziwić – są to tylko kolejne tanie urządzenia, różniące się od pozostałych obudową (oczywiście ujęłam to w wielkim uproszczeniu, ale doskonale opisuje brutalną rzeczywistość, od której nie uciekniemy). Przyjrzyjmy się najnowszym modelom Goclever, których ceny wahają się w okolicach 400 złotych.

Goclever Tab R74 (fot. powyżej) został wyposażony w jednordzeniowy procesor Rockchip RK2918 (Cortex A8) o taktowaniu 1GHz z grafiką GC800, 512MB RAM oraz 4GB pamięci, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD. Urządzenie posiada pojemnościowy ekran o przekątnej 7″ i rozdzielczości 800 x 480 pikseli, akumulator o pojemności 3000 mAh, kamerkę 0,3 Mpix, wyjście miniHDMI, port microUSB. Działa w oparciu o Androida 4.0 bez dostępu do Google Play – w zamian otrzymujemy SlideMe Market.

Drugi z modeli, nieco ciekawszy – Goclever Tab T75 (fot. poniżej), oferuje bardzo zbliżone parametry techniczne. W jego przypadku otrzymujemy jednak procesor TeleChips 8923 (Cortex A5) 1,2GHz z Mali400 oraz dostęp do Google Play.

W sklepach internetowych ceny obu modeli są dość zróżnicowane, warto więc zajrzeć na Allegro, gdzie koszt nowego egzemplarza R74 zaczyna się od 379 złotych, natomiast T75 – 389 złotych. Nie potrafię tylko zrozumieć jednego – dlaczego Goclever wprowadza na rynek bardzo podobne do siebie urządzenia, robiąc konkurencję jednemu swojemu modelowi drugim…

Tabletowo.pl Kolejne tanie tablety od Goclever: Tab R74 i Tab T75 Nowości

Dzięki wszystkim za podesłane info! ;)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona