Kolejne przecieki z Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge w roli głównej

Samsung Galaxy S7 jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Kolejne przecieki na jego temat pojawiają się praktycznie codziennie, wieszcząc jego, zbliżający się coraz większymi krokami, debiut. Dlatego też postanowiłem zebrać w jednym wpisie garść najnowszych doniesień na jego temat.

Portal Phone Arena otrzymał od anonimowej osoby, podającej się za pracownika Samsunga, zdjęcie jednego ze slajdów prezentacji, na którym widnieją przedstawiciele trzech generacji Galaxy S: S5, S6 oraz S7. Pod każdym z modeli przytoczono najważniejszą część specyfikacji, co pozwala nam przeanalizować, jakie zmiany dokonywały się na przestrzeni ostatnich trzech lat. Przy okazji potwierdza się również, że tegoroczny flagowiec zostanie wyposażony w 5,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD (1440×2560), procesor Qualcomm Snapdragon 820 lub Exynos 8890, 4 GB RAM oraz aparat BRITECELL o matrycy 12 Mpix.

Samsung Galaxy S5 Galaxy S6 Galaxy S7

Pojawiły się także grafiki prezentujące etui dla wszystkich trzech wariantów tegorocznego flagowca Samsunga: Galaxy S7, Galaxy S7 Edge oraz Galaxy S7 Edge Plus. Osobiście jednak nie do końca im wierzę, ponieważ w oczy rzuca się kilka rozbieżności pomiędzy nimi – w szczególności chodzi o kształt klawisza domowego, który u poszczególnych modeli nieco się różni.

Samsung Galaxy S7 pojawił się również po raz kolejny w Geekbench, tym razem w wersji z procesorem Qualcomm Snapdragon 820, przeznaczonej dla amerykańskiej sieci AT&T. Także i tutaj potwierdza się domniemana specyfikacja techniczna, obejmująca ww. czterordzeniowy układ, 4 GB RAM oraz system operacyjny Android 6.0.1 Marshmallow. Przy okazji poznaliśmy osiągi smartfona, który w tym przypadku w teście pojedynczego rdzenia uzyskał 2282 punktów, zaś w teście multi-core 4979 punktów.

Samsung Galaxy S7 Qualcomm Snapdragon 820 Benchmark Geekbench

Nie mogło oczywiście też zabraknąć trzech groszy od Evana Blassa, który na swoim profilu na Twitterze zamieścił krótki, acz wymowny wpis: And then there were two, wzbogacony o grafikę, na której widnieją dwa napisy: Samsung Galaxy S7 oraz Samsung Galaxy S7 Edge. Można to rozumieć jako zapewnienie, że na targach MWC 2016 poznamy właśnie te dwa flagowce. Tym samym jednak zaprzeczył swoim wcześniejszym sugestiom, iż razem z ww. dwójką zadebiutuje Galaxy S7 Edge Plus.

Źródło: phoneArena 1, 2, Geekbench, @evleaks