HTC One M9 Plus

Kolejne przecieki o HTC One M9+

Prawdopodobnie dzisiaj poznamy nowy model Tajwańczyków z najwyższej półki. Będzie to tabletofon o nazwie One M9+, który wyróżni się topową specyfikacją. W dodatku otrzyma kilka ciekawych dodatków. Czy wcześniejsze doniesienia potwierdziły się? Jakie zmiany będą w stosunku do podstawowego wariantu?

Wcześniejsze doniesienia o nowym flagowcu z Tajwanu okazały się być prawdziwe. Ulepszony HTC One M9+, bez nazwy Plus w nazwie jak mówiły pierwsze informacje, zostanie wyposażony w ekran Super LCD 3 o przekątnej 5,2 cala oraz rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli). Takie połączenie ma poprawić notowania producenta segmencie tabletofonów.

Reklama

Moc obliczeniową dostarczy, zależenie od regionu, Mediatek MT6795 lub Snapdragon 810. Mam nadzieję, że w tym urządzeniu układ nie będzie się przegrzewał tak samo, jak w standardowym M9. Reszta parametrów pozostanie niezmieniona względem oryginału: aparat główny ma 20,7 Mpix, przedni 4 Mpix w technologii Ultrapixel, 3 GB RAM-u oraz 32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozbudowy. Myślę, że pojemność baterii przekroczy 3000 mAh. Producent zamontował również skaner linii papilarnych, który był już dostępny w leciwym już One Max.

Urządzenie najpewniej zadebiutuje jeszcze dziś na specjalnej konferencji HTC, która ma zostać poświęcona standardowemu One M9. Zastanawiam się, dlaczego Tajwańczycy nie zdecydowali się na stworzeniu urządzenia z większym ekranem. Jedyne rozsądne wytłumaczenie jest takie, że będzie to luka dla kolejnych generacji serii Desire. Choć może w przygotowaniu jest wariant 6 calowy?

HTC One M9 Plus

Według ostatnich zapowiedzi prezentacja odbędzie się o 17 naszego czasu. Według mnie One M9+ będzie ciekawym uzupełnieniem oferty i pozwoli Tajwańczykom  na uzyskanie jeszcze lepszych wyników sprzedaży oraz bardziej zaciętą rywalizację z np. Samsungiem Galaxy S6.

Co myślicie o takim urządzeniu?