Uwaga na kolejne oszustwo SMS-owe! Tym razem oszuści przypominają o rzekomej zaległości na koncie | Tabletowo.pl

Uwaga na kolejne oszustwo SMS-owe! Tym razem oszuści przypominają o rzekomej zaległości na koncie

Dołącz do dyskusji 0

To smutne, jak bardzo trzeba być czujnym i uważnym, aby nie dać się złapać w sidła, zastawione przez oszustów – czyhają one bowiem na ofiarę niemal na każdym kroku. Nie trzeba było czekać długo, aby pojawiła się kolejna pułapka. Tym razem złodzieje przypominają SMS-em o o rzekomej zaległości na koncie

Informację o najnowszym sposobie wyłudzenia pieniędzy od Bogu ducha winnych ofiar przekazało CERT Orange Polska, ponieważ coraz więcej klientów Orange zaczęło zgłaszać, że otrzymało podejrzane SMS-y. Nie można jednak wykluczyć, że oszuści rozsyłają wiadomości o podobnej treści wszystkim, jak popadnie, a nie tylko użytkownikom ofert Pomarańczowych.

Nadawcą SMS-a jest Rachunek albo PRZYPOMINAM. Znajduje się w nim komunikat sugerujący, że na koncie abonenckim odnotowano zaległość i jeśli klient natychmiast jej nie ureguluje, zablokowane zostaną połączenia. Aby ułatwić procedurę wpłacenia należnej kwoty, dodawany jest link, który prowadzi do serwisu Dotpay. Jest to jednak fałszywa strona, choć łudząco przypominająca oryginał.

fot. CERT Orange Polska

Jeszcze raz wyraźnie trzeba więc zaznaczyć, że w przypadku otrzymania SMS-a o podobnej treści, należy natychmiast go skasować i o nim zapomnieć. Wiadomości nie pochodzą bowiem od operatora, a od oszustów, którzy chcą naciągnąć jego klientów. Użytkownicy ofert Orange Polska mają problem z głowy, ponieważ powiązane z atakiem domeny zostały zablokowane przez CERT Orange Polska. Nie można jednak wykluczyć, że klienci innych sieci też są narażeni na to niebezpieczeństwo, więc warto o nim wiedzieć.

Źródło: CERT Orange Polska, @RzecznikOrange

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis

Poranek typowego użytkownika i wyznawcy Xiaomi

...czyli nietypowy przegląd oferty chińskiego koncernu

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona