Kolejne mobilne procesory Intela poznamy już na MWC 2014 - Tabletowo.pl

Kolejne mobilne procesory Intela poznamy już na MWC 2014

Dołącz do dyskusji 0

Ostatnio w tabletach ze średniej półki cenowej, obok budżetowych procesorów takich firm, jak Allwinner, Mediatek czy Rockchip, zaczął pojawiać się Intel ze swoją jednostką centralną Intel Atom Z2580. Oferuje ona zadowalającą wydajność urządzenia przy jednoczesnym długim czasie pracy akumulatora. Podobnie (a właściwie jeszcze lepiej) powinno być w przypadku kolejnych, nadchodzących procesorów Intela.

W sieci pojawiły się dwie grafiki przedstawiające plany wydawnicze Intela na najbliższe miesiące, które pokrywają się ze spekulacjami z końcówki zeszłego roku. Wynika z nich, że w pierwszym kwartale 2014 roku powinniśmy poznać dwie serie jednostek przeznaczonych do tabletów i smartfonów. Pierwszą będzie rodzina Intel Atom Merrifield, drugą natomiast – Intel Atom Z3xxx. Wśród nich mają być 64-bitowe jednostki dla urządzeń z Androidem.

Jak dowiadujemy się ze wspomnianych grafik, odświeżone mają zostać jeszcze dwie serie mobilnych procesorów Intela: Bay Trail-M oraz Haswell.

Niestety, na temat żadnej z powyższych serii procesorów Intela nie znamy żadnych szczegółów. Te, zwłaszcza na temat Intel Atom Merrifield, powinniśmy poznać podczas MWC 2014.

Tabletowo.pl Kolejne mobilne procesory Intela poznamy już na MWC 2014 Nowości   Tabletowo.pl Kolejne mobilne procesory Intela poznamy już na MWC 2014 Nowości

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona