Kolejne doniesienie na temat drugiej generacji iPada mini

Serwisy stricte powiązane z tematyką urządzeń mobilnych, żyją zbliżającymi się targami technologicznymi Mobile World Congress, które już 25 lutego rozpoczną się w stolicy Katalonii. Tym czasem w sieci pojawiły się kolejne doniesienia na temat drugiej generacji iPada mini, który swoją premierę świętować ma w październiku bieżącego roku.

Chiński serwis My Driver informuje, iż iPad mini 2, podobnie jak iPad czwartej generacji, zostanie wyposażony w 7,9-calowy ekran o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Zastosowanie w tym przypadku wyświetlacza Retina pozwoliłoby na uzyskanie 324 pikseli na cal. Dla porównania 9,7-calowy iPad może pochwalić się 264ppi, Google Nexus 10 – 300ppi, zaś rozdzielczość 1024 x 768 pikseli zastosowana w iPad mini przekłada się na zaledwie 163ppi.

Jak widzicie, po raz kolejny docierają do nas informacje, jakoby druga generacja miniaturowego iPada miała zostać wyposażony w wyświetlacz Retina. Co jeszcze ulegnie zmianie? Zapewne przekonamy się o tym w najbliższym czasie, toteż śledźcie z uwagą Tabletowo.pl.

źródło