Kod źródłowy Androida Ice Cream Sandwich zostanie udostępniony - Tabletowo.pl

Kod źródłowy Androida Ice Cream Sandwich zostanie udostępniony

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Kod źródłowy Androida Ice Cream Sandwich zostanie udostępniony Nowości

Po premierze Androida w wersji przygotowanej z myślą o tabletach internetowych – Honeycomb – pojawiło się sporo opinii, że Google działa wbrew myśli otwartego oprogramowania i świadomie go zamyka przez brak udostępnienia kodu źródłowego systemu. Honeycomb w ostatnich dniach odszedł w zapomnienie, w centrum zainteresowania pojawił się bowiem Android Ice Cream Sandwich, pracujący zarówno na smartfonach i tabletach. Firma Google postanowiła uczyć się na własnych błędach, unikając niezadowolenia ze strony fanów systemu – zapowiedziała, że kod źródłowy Androida Ice Cream Sandwich zostanie upubliczniony.

Jeden z przedstawicieli Google, pracujący w zespole odpowiedzialnym za Androida – Dan Morrill – zdradził, że Android Ice Cream Sandwich będzie prawdziwie otwartym systemem, a jego kod źródłowy zostanie udostępniony wkrótce po premierze pierwszych urządzeń z tą platformą (czyli m.in. Samsunga Galaxy Nexus na początku listopada). Informację potwierdził szef Google, Andy Rubin.

Co w praktyce oznacza otworzenie Ice Cream Sandwich? Przede wszystkim, jak słusznie zauważył jankov w jednym z komentarzy, najprawdopodobniej doczekamy się większej ilości ROM-ów skompilowanych ze źródeł. Co więcej, znając programistów – ich ambicję i upór – będą robić wszystko, by „lodowa kanapka” zagościła na urządzeniach (zarówno tabletach, jak i smartfonach), które nie będą mogły liczyć na oficjalną aktualizację od Google.

Tym razem Google jakoś wybrnęło z sytuacji otwartości systemu. W przypadku wersji Honeycomb był to strzał do własnej bramki…

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona