Kochasz ciepło? Kup HTC One M9! 19

Kochasz ciepło? Kup HTC One M9!

W sieci pojawiła się grafika, która przedstawia kilka flagowców różnych producentów wraz z temperaturą, do jakiej urządzenia nagrzewają się podczas użytkowania. Najgorętszy sprzęt w tym sezonie to HTC One M9!

Najmniejszą temperaturę w porównaniu, uzyskał Samsung Galaxy Note 4 z wynikiem 37,8 stopni Celsjusza. Dalej jest, rozgrzewający się do temperatury 38,7 stopni Celsjusza, HTC One M8 oraz nieco gorętszy iPhone 6 Plus (39,4 stopnia Celsjusza).

I na koniec zostały dwa najgorętsze smartfony. Wicemistrzem cieplnego porównania jest LG G3, rozgrzany do 42,2 stopni Celsjusza. To już dla Was dużo? To co powiecie na rozgrzanego do 55,4 stopni Celsjusza HTC One M9?

 

Jak widać na tytułowej grafice HTC One M9 jest wręcz gorący, a wszystko może być spowodowane oczywiście kolejną generacją procesora od firmy Qualcomm. Podobno Snapdragon 810 nie ma problemów z przegrzewaniem, przynajmniej tak uważa LG. Patrząc jednak na temperaturę HTC One M9 aż boję się pomyśleć, jak gorące będą urządzenia z jeszcze nowszymi wersjami procesora…

Dodam, że do pomiaru użyto kamery termowizyjnej, a podczas testu na każdym z urządzeń uruchomiony był program benchamarkowy GFXBench. Prawdopodobnie przy normalnym użytkowaniu smartfon nie będzie się grzał aż tak, jak to jest widoczne na zdjęciu, jednak mam spore obawy co do temperatury podczas grania, szczególnie w bardziej wymagające propozycje…