Kobo Arc debiutuje w sprzedaży | Tabletowo.pl

Kobo Arc debiutuje w sprzedaży

Dołącz do dyskusji 0

Firma Kobo, znana przede wszystkim z czytników książek elektronicznych, wprowadziła na rynek zapowiadany we wrześniu 7-calowy tablet internetowy, o jakże wdzięcznej nazwie Arc. Urządzenie, które dedykowane jest wszystkim miłośnikom e-booków właśnie dziś trafiło na półki sklepowe i jest dostępne w trzech wersjach pojemnościowych.

Kobo Arc został wyposażony w 7-calowym wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli (215ppi), wykonany w technologii IPS. Za wydajność urządzenia oraz sprawną pracę systemu Google Android 4.0 Ice Cream Sandwich wzbogaconego o nakładkę graficzną interfejsu, odpowiada dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4470 o częstotliwości taktowania zegara 1,5GHz oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Natomiast na dane oraz aplikacje, w zależności od wersji, producent zarezerwował 16/32/64 GB wbudowanej przestrzeni magazynowej.

Na pokładzie tabletu, będącego alternatywą dla Amazon Kindle Fire HD 7, znalazło się także miejsce dla kamery internetowej o matrycy 1,3 Mpix, która umożliwi przeprowadzenie wideo połączeń w jakości HD 720p, modułu sieci bezprzewodowej Wi-Fi w standardzie 802.11 b/g/n, portu microUSB, gniazda słuchawkowego mini-jack 3.5mm, głośników stereo oraz akumulatora, pozwalającego na 10 godzin czytania lub 2 tygodnie pracy w trybie czuwania. Całość została zamknięta w konstrukcji o wymiarach 189 x 120 x 11.5 mm i wadze 364 g.

Kobo Arc
jest już dostępny w sprzedaży w Wielkiej Brytanii, Francji oraz Kanadzie, przy czym wersja 16 GB kosztuje 199,99 dolarów, 32 GB – 249,99 dolarów, zaś tablet z 64 GB wbudowanej pamięci został wyceniony na kwot 299,99 dolarów.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona