Kobo Arc: 7-calowy tablet dla wielbicieli książek za 200 dolarów | Tabletowo.pl

Kobo Arc: 7-calowy tablet dla wielbicieli książek za 200 dolarów

Dołącz do dyskusji 0

Lubicie czytać książki na swoich tabletach? Jeśli tak, zainteresuje Was nowa propozycja firmy Kobo. Arc jest 7-calową „dachówką” zaprojektowaną z myślą miłośnikach e-booków. Wyposażono go w 7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, procesor TI OMAP 4470 taktowany zegarem 1,5GHz, 1GB RAM i system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Podobnie jak konkurencyjny Amazon Kindle Fire HD 7, oprogramowanie tabletu zostało wzbogacone o nakładkę graficzną producenta. Rdzeniem Tapestreis, bo taką nazwę nosi skórka, jest zmodyfikowany ekran główny, do którego użytkownik może przypinać ulubione książki, zdjęcia, filmy wideo, zakładki internetowe, widgety, aplikacje, a nawet foldery mieszczące kolejne ekrany główne. Pod każdym z kilimów (ang. tapestry) wyświetlona jest belka przedstawiająca pliki polecane: multimedia, książki, strony internetowe i inne.

Jeden z dziennikarzy serwisu The Verge przyjrzał się 7-calowemu tabletowi Kobo Arc i stwierdził, że nie jest on tak dobrej jakości, jak Amazon Kindle Fire HD 7Google Nexus 7. Jego głównym mankamentem jest szkło chroniące ekran, które zachowuje się jak lustro i silnie odbija otoczenie. Ponadto, wiele do życzenia pozostawiała wydajność 1,5-gigaherzowego procesora urządzenia: przewijanie pomiędzy ekranami – nota bene będącymi głównym składnikiem interfejsu Tapestries – nie było płynne, a animacje gubiły klatki.

Tablet Kobo Arc, jako urządzenie dedykowane molom książkowym chcącym iść z duchem czasu, został wyposażony w dostęp do sklepu z milionami elektronicznych publikacji. Na rynku zadebiutuje w listopadzie w cenach 199,99 dolarów (16GB), 249,99 dolarów (32GB) i 299,99 dolarów (64GB). Co o nim sądzicie?

via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona