Passenger in airplane using tablet computer

Podczas lotów liniami KLM będziemy mogli obejrzeć film lub serial na własnym laptopie lub smartfonie

Holenderskie linie lotnicze KLM wprowadzają do swoich Boeingów 747 system rozrywki pokładowej, dzięki której nie będziemy nudzić się podczas lotu. Albo będziemy się nudzić, ale oglądając zaległe sezony seriali i filmy.

Pasażerowie holenderskich linii lotniczych Koninklijke Luchtvaart Maatschappij (KLM) będą mogli skorzystać z ekranów własnych laptopów, tabletów i smartfonów, by oglądać na nich filmy i seriale przesyłane za pomocą transmisji strumieniowej. Przewoźnik zapewnia dostęp do 200 pozycji, dostępnych z poziomu pokładowego serwera, zatem nie będziemy potrzebowali aktywnego konta na żadnym z serwisów strumieniowych typu Netflix czy HBO GO. Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądać biblioteka tytułów, ale należy się spodziewać, że będą to głównie angielskojęzyczne produkcje.

Reklama

Niestety, nie wszystkie samoloty KLM zostaną wyposażone w ten system – trafi on tylko na Boeingi 747. Oznacza to, że skorzystają z niego pasażerowie 32 ze 170 samolotów we flocie Holendrów. Dodatkowa platforma rozrywki dostarczana przez AirFi będzie działać równolegle do ekranu, standardowo wbudowanego w fotele Boeingów 747. W przyszłości linia planuje zastąpić jumbo jety bardziej wydajnymi i ekonomicznymi samolotami dwusilnikowymi. Do tego czasu firma stara się maksymalnie wykorzystać możliwości konstrukcji będących w ciągłym użytku.

Pozostałe samoloty KLM są stopniowo wyposażane w sieci Wi-Fi. Umożliwią one oglądanie transmisji strumieniowych, ale już przez osobiste konta pasażerów.

 

źródło: latajznami.pl