Klienci mBanku, na Androida pojawił się niebezpieczny dla Was wirus! | Tabletowo.pl

Klienci mBanku, na Androida pojawił się niebezpieczny dla Was wirus!

Dołącz do dyskusji 0

Okazuje się, że sprawa jest bardzo poważna i trzeba się nią zająć natychmiast. mBank to bardzo popularny – zwłaszcza wśród osób młodych – bank, który właśnie padł ofiarą ataku hakerów. Zanim zalogujesz się na swoje konto, proszę, przeczytaj ten wpis.

Jeśli korzystasz z Androida oraz jesteś klientem mBanku to możliwe, że padłeś ofiarą wirusa. Jednak jeszcze nie wszystko stracone. Przede wszystkim w tym momencie nie loguj się na swoje konto, aby sprawdzić czy wszystko jest OK, zwłaszcza korzystając z aplikacji banku.

Niektórzy użytkownicy tego systemu wchodząc w aplikację mBanku widzą swego rodzaju nakładkę. Jej barwy oraz cały design do złudzenia przypomina to, co oferuje oryginalny program. Jest to swego rodzaju Weryfikacja. Nie wypełniaj jej! Hakerzy w niej proszą o wszystkie niezbędne dla nich Twoje dane, czyli numer telefonu, identyfikator oraz hasło do konta. Jak to dokładnie wygląda, macie pokazane na poniższych zdjęciach.

Celem przestępców jest zdobycie Twoich danych, aby móc się zalogować na Twoje konto oraz zlecić wykonanie przelewów. Nawet hasło autoryzacyjne wysyłane SMS-em ich nie zatrzyma, bowiem mogą wiadomości przekierować tak, aby te dotarły do nich. Widzisz taki ekran jak na zdjęciach powyżej? Oto, co należy zrobić:

  1. Przede wszystkim nie próbuj się zalogować na konto.
  2. Zmień hasło do swojego konta za pomocą komputera.
  3. Przywróć na telefonie ustawienia fabryczne (tzw. Hard Reset).
  4. Zmień PIN do aplikacji mobilnej.

Sam jestem klientem tego banku. Na moje szczęście nie padłem ofiarą tego wirusa. Ja loguję się odciskiem palca, co jest swego rodzaju zabezpieczeniem przed takimi atakami, jednak nigdy nie można czuć się bezpiecznym.

Źródło: mBank

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona