Klawiatura WordFlow pojawi się również dla iOS i Android | Tabletowo.pl

Klawiatura WordFlow pojawi się również dla iOS i Android

Dołącz do dyskusji 0

Po zmianie CEO Microsoft zdecydował się zmienić swoją strategię na rynku urządzeń mobilnych. Tutaj przede wszystkim widoczne jest to, że Amerykanie udostępniają dla Androida oraz iOS własne aplikacje, będące kiedyś dostępne wyłącznie na Windows Phone. Teraz do grona np. Cortany dołączy klawiatura WordFlow. Firma z Redmond wkrótce rozpocznie jej beta testy na iPhone’ach.

Otóż Microsoft wysłał do części osób z programu Windows Insider maile, w których napisał o poszukiwaniu testerów klawiatury WordFlow dla iOS. Cóż, taka decyzja była do przewidzenia. Oczywiście na udostępnienie jej w AppStore, a później zapewne w Sklepie Play przyjdzie nam poczekać kilka miesięcy, jednak jest to zrozumiałe z powodu chęci dopracowania oprogramowania.

Niestety pojawienie się aplikacji takich jak WordFlow, OneDrive, Word czy Cortana na konkurencyjnych platformach powoduje, że sam Windows Phone i Windows Mobile tracą swoje główne zalety. Nie można ukryć, że dostępność tych aplikacji także poza ekosystemem Microsoftu w jakimś stopniu negatywnie odbije się na sprzedaży smartfonów z „kafelkami”. Aczkolwiek trzeba przyznać, że i tak sprzedaż Lumii wypada słabo. Zobaczymy, jakie decyzje będą podejmować Amerykanie w najbliższej przyszłości odnośnie własnej serii telefonów.

Jak oceniacie rozpoczęcie beta testów WordFlow dla iOS?

źródło: The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona