SwiftKey od teraz przetłumaczy wiadomość na inny język już w trakcie jej pisania

Nasze smartfony pracujące pod kontrolą Androida często oferują mało satysfakcjonujące rozwiązania w kwestii wbudowanych klawiatur systemowych. Często więc korzystamy z alternatywnych rozwiązań w postaci Gboard lub równie popularnego SwiftKey, który od teraz oferuje również wsparcie ze strony serwisu Microsoft Translator.

Beta testy wspomnianej funkcji ruszyły na początku września 2018 roku. Najprawdopodobniej przebiegły bezproblemowo, skoro koncern z Redmond zdecydował się na wprowadzenie funkcji do oficjalnej wersji aplikacji już po kilkunastu dniach. Aktualizacja SwiftKey (7.1.4.19) przynosi głęboką integrację z serwisem Microsoft Translator. Taki zabieg ma pozwolić na wygodny przekład wprowadzanego przez nas w naszym rodzimym języku tekstu na dowolny język obsługiwany przez Translatora.

Reklama
Funkcja tłumaczenia w SwiftKey / źródło: Android Police

Dzięki temu zaoszczędzimy czas, który musielibyśmy poświęcić na otwieranie oddzielnej aplikacji odpowiedzialnej za tłumaczenia. Podobna funkcja dostępna jest już od dłuższego czasu w klawiaturze Gboard od Google. Widać więc, że Microsoft chce po prostu nadgonić konkurencję i zaoferować możliwość wygodnego tłumaczenia tekstu użytkownikom świetnego SwiftKey.

Aby skorzystać z Translatora w przypadku klawiatury SwiftKey, należy wybrać jego ikonę z paska narzędzi klawiatury i po prostu zacząć wprowadzać tekst. Warto wspomnieć, że aby tłumaczenie w przypadku SwiftKey funkcjonowało prawidłowo, nie musimy instalować dodatkowo aplikacji Microsoft Translator.

https://www.tabletowo.pl/2018/09/25/microsoft-teams-rozmazywanie-tla/

Microsoft serwuje więc nam bardzo wygodne rozwiązanie, na które użytkownicy SwiftKey czekali od dawna. Pozostaje mieć nadzieję, że koncern z Redmond będzie nadal intensywnie rozwijał swój produkt, aby ten służył nam jak najlepiej.

Źródło: Android Police