Klawiatura SteelSeries Apex Pro
Klawiatura SteelSeries Apex Pro (fot. SteelSeries)

Nowe klawiatury od SteelSeries z personalizacją momentu aktywacji

Personalizacja – prawdopodobnie najważniejsze słowo klucz w branży sprzętu dedykowanego graczom komputerowym. Producenci ochoczo startują do wyścigu o to, kto zaproponuje miłośnikom komputerowej rozrywki sprzęt, który pozwoli na jak najlepsze dostosowanie do indywidualnych preferencji gracza. Na rynku klawiatur właśnie na prowadzenie wysunął się SteelSeries, który zaoferował klawiaturę Apex Pro – pierwszą udostępniającą manualną regulację momentu aktywacji klawiszy.

Klawiatura SteelSeries Apex Pro została przez producenta wyposażona w nowe, autorskie przełączniki OmniPoint, pozwalające użytkownikowi na dokonanie wyboru głębokości wciśnięcia klawisza, na której ten zareaguje przesłaniem stosownego sygnału do komputera. Zakres regulacji momentu aktywacji wynosi od 0,4 mm do 3,6 mm. W zależności od ogrywanej produkcji bądź indywidualnych preferencji klawiatura może być zatem ustawiona w ten sposób, by maksymalnie, jak to możliwe, unikać przypadkowego naciśnięcia klawiszy bądź wręcz przeciwnie – nawet minimalne dotknięcie wyzwoli reakcję klawiatury. Oprogramowanie urządzenia umożliwi zapis do pięciu scenariuszy użytkowania, między którymi gracz będzie mógł się swobodnie przełączać w zależności od bieżących potrzeb.

Oprócz nowatorskich przełączników klawiatura została wyposażona w m.in. wyświetlacz OLED Smart, który pozwoli na wyświetlanie powiadomień z gier i aplikacji oraz na kontrolę ustawień klawiatury „w locie”. Jak przystało na sprzęt dla graczy, klawiaturę wykonano w całości z aluminium oraz uzbrojona w indywidualne podświetlenie LED RGB. O komfort nadgarstków podczas pracy zadba dołączone oparcie – mocowane do konstrukcji klawiatury przy pomocy wbudowanych magnesów.

Klawiatura SteelSeries Apex Pro

Poza pełnowymiarową klawiaturą Apex Pro Steelseries zaprezentował również jej mniejszą siostrę – Apex Pro TKL (TenKeyLess), pozbawioną klawiatury numerycznej. W sprzedaży pojawią się również modele Apex 7 i Apex 7 TKL, w których przełączniki OmniPoint zastąpiono standardowymi Cherry MX w wersji Red, Blue albo Brown – w zależności od preferencji gracza.

Klawiatura SteelSeries Apex Pro TKL
Klawiatura SteelSeries Apex Pro TKL

SteelSeries Apex Pro, Apex 7 i Apex 7  TKL pojawią się w sprzedaży w połowie czerwca 2019 roku. Na Apex Pro TKL będziemy musieli natomiast poczekać do końca września.

Zgodnie z informacją prasową, żeby stać się posiadaczami nowych klawiatur od SteelSeries gracze będą musieli sięgnąć głęboko (a jak na tego typu akcesoria nawet bardzo głęboko) do portfeli. Cena topowej wersji Apex Pro w momencie premiery powinna oscylować w okolicy niecałego tysiąca złotych. Na około 100 złotych mniej została wyceniona wersja pozbawiona sekcji numerycznej. Apex 7 i Apex 7 TKL będą z kolei kosztowały odpowiednio około 800 i 700 złotych.

Nie będą to więc tanie klawiatury, ale należy pamiętać o tym, że sprzęt dedykowany jest prawdziwym pasjonatom, a dla nich kwestie ekonomiczne to sprawa drugorzędna.

Źródło: informacja prasowa, SteelSeries