Klawiatura Google Keyboard 1.1 z nowymi funkcjami dla tabletów już dostępna

Jeżeli jesteście użytkownikami klawiatury Google Keyboard, zajrzyjcie do sklepu Google Play. Znajdziecie w nim aktualizację aplikacji, która wprowadza kilka ciekawych dodatków. Posiadacze tabletów ucieszą się na wieść, że w nowo udostępnionej wersji wystarczy przytrzymać palec na jednym z klawiszy w górnym rzędzie klawiatury, aby wpisać cyfrę. Na liście wprowadzonych zmian znalazły się także poprawione układy dla kilku języków oraz lepsza optymalizacja.

Google Keyboard to jedna z najlepszych klawiatur dostępnych w Google Play. Została stworzona i wydana przez samo Google, co wiąże się z dużą funkcjonalnością, stabilnością i dopracowaniem. Google Keyboard to jedna z wielu aplikacji będących częściami składowymi systemu Android w wersji „vanilla”, czyli pozbawionej nakładki graficznej i innych dodatków producenta. Klawiatura jest szczególnie lubiana przez posiadaczy urządzeń z interfejsem Samsung TouchWiz, Huawei Emotion UI i innych, ponieważ cechuje się elegancją i prostotą. Do jej zalet należy także funkcja Gesture Typing pozwalająca na szybkie pisanie poprzez przesuwanie palcem po klawiszach, możliwość dyktowania tekstu, zaawansowany system podpowiedzi, sugestii i autokorekty, zestaw słowników w 26 językach, kilka układów przycisków oraz kompatybilność ze znakomitą większością urządzeń dostępnych na rynku. Aplikacja nie jest zasobożerna, w związku z czym sprawuje się bardzo dobrze także na sprzęcie o ograniczonej mocy.

Użytkownicy na całym świecie chwalą sobie jej działanie. Jeżeli znudziliście się wyglądem lub funkcjami domyślnej klawiatury na Waszych tabletach, dajcie szansę Google Keyboard. Aplikację możecie pobrać za darmo ze sklepu Google Play.

via Engadget