fot. Neffos

Neffos bierze się za produkcję klasycznych telefonów. Czyżby chciał podebrać trochę klientów Nokii?

Neffos zapisał się w świadomości klientów jako producent smartfonów o bardzo atrakcyjnym stosunku ceny do możliwości. Marka najwyraźniej chce jednak odnieść sukces również w segmencie klasycznych telefonów i podebrać trochę klientów m.in. Nokii reprezentowanej przez HMD Global.

Na wzmiankę o klasycznych telefonach na oficjalnej stronie marki Neffos natknąłem się przypadkiem, szukając informacji na temat wprowadzonego dziś na polski rynek modelu Neffos C7A. W przypadku polskiej witryny zakładka „Feature Phones” jest zupełnie pusta, jednak po przejściu na wersję globalną okazuje się, że widnieją na niej dwa modele.

Neffos N105

Telefon wyposażono w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,77 cala i rozdzielczości QQVGA 128×160 pikseli, procesor Spreadtrum SC6531E, 4 MB RAM, 4 MB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 8 GB i aparat o rozdzielczości 0,08 Mpix na tyle.

Neffos N105 (fot. Neffos)

Neffos N105 wyposażono również w modem 2G, Dual SIM, port microUSB i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Telefon zasila akumulator o pojemności 830 mAh. Całość ma wymiary 110×46,8×14,5 mm i waży 68 gramów.

Neffos N150

Ten model został natomiast wyposażony w 2,4-calowy ekran o rozdzielczości QVGA 240×320 pikseli oraz także w procesor Spreadtrum SC6531E, 4 MB RAM, 4 MB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 8 GB i aparat 0,08 Mpix na tyle.

Neffos N150 (fot. Neffos)

Neffos N150 oferuje także modem 2G, Dual SIM, port microUSB i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Model ten zasila akumulator o pojemności 1030 mAh. Telefon ma wymiary 123x51x12,2 mm i waży 78 gramów.

Dostępność klasycznych telefonów marki Neffos

Jeśli mnie pamięć nie myli, Neffos nie poinformował jeszcze oficjalnie o premierze modeli Neffos N105 i Neffos N150. Ich debiut na rynku jest jednak tylko kwestią czasu, ponieważ oba urządzenia przeszły już proces certyfikacji m.in. w FCC (amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności).

Przy okazji warto też przywołać ostatnie statystyki, według których sprzedaż klasycznych telefonów nieustannie rośnie i nic nie wskazuje na to, aby odeszły one do lamusa przez przynajmniej najbliższych pięć lat. Największymi producentami tego typu urządzeń są iTel, HMD Global, Jio, Samsung i Tecno – łącznie w trzecim kwartale dostarczyli oni na rynek ponad 50% wszystkich feature phone’ów.

Czas pokaże, czy Neffos odniesie sukces również w tym segmencie. Kluczowe najpewniej będą ceny telefonów tej marki, a tych na razie nie znamy w przypadku opisywanych powyżej modeli Neffos N105 i Neffos N150.

Źródło: Neffos, Neffos