Neffos bierze się za produkcję klasycznych telefonów. Czyżby chciał podebrać trochę klientów Nokii? 17
fot. Neffos

Neffos bierze się za produkcję klasycznych telefonów. Czyżby chciał podebrać trochę klientów Nokii?

Neffos zapisał się w świadomości klientów jako producent smartfonów o bardzo atrakcyjnym stosunku ceny do możliwości. Marka najwyraźniej chce jednak odnieść sukces również w segmencie klasycznych telefonów i podebrać trochę klientów m.in. Nokii reprezentowanej przez HMD Global.

Na wzmiankę o klasycznych telefonach na oficjalnej stronie marki Neffos natknąłem się przypadkiem, szukając informacji na temat wprowadzonego dziś na polski rynek modelu Neffos C7A. W przypadku polskiej witryny zakładka „Feature Phones” jest zupełnie pusta, jednak po przejściu na wersję globalną okazuje się, że widnieją na niej dwa modele.

Neffos N105

Telefon wyposażono w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,77 cala i rozdzielczości QQVGA 128×160 pikseli, procesor Spreadtrum SC6531E, 4 MB RAM, 4 MB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 8 GB i aparat o rozdzielczości 0,08 Mpix na tyle.

Neffos bierze się za produkcję klasycznych telefonów. Czyżby chciał podebrać trochę klientów Nokii? 19
Neffos N105 (fot. Neffos)

Neffos N105 wyposażono również w modem 2G, Dual SIM, port microUSB i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Telefon zasila akumulator o pojemności 830 mAh. Całość ma wymiary 110×46,8×14,5 mm i waży 68 gramów.

Neffos N150

Ten model został natomiast wyposażony w 2,4-calowy ekran o rozdzielczości QVGA 240×320 pikseli oraz także w procesor Spreadtrum SC6531E, 4 MB RAM, 4 MB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 8 GB i aparat 0,08 Mpix na tyle.

Neffos bierze się za produkcję klasycznych telefonów. Czyżby chciał podebrać trochę klientów Nokii? 20
Neffos N150 (fot. Neffos)

Neffos N150 oferuje także modem 2G, Dual SIM, port microUSB i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Model ten zasila akumulator o pojemności 1030 mAh. Telefon ma wymiary 123x51x12,2 mm i waży 78 gramów.

Dostępność klasycznych telefonów marki Neffos

Jeśli mnie pamięć nie myli, Neffos nie poinformował jeszcze oficjalnie o premierze modeli Neffos N105 i Neffos N150. Ich debiut na rynku jest jednak tylko kwestią czasu, ponieważ oba urządzenia przeszły już proces certyfikacji m.in. w FCC (amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności).

Przy okazji warto też przywołać ostatnie statystyki, według których sprzedaż klasycznych telefonów nieustannie rośnie i nic nie wskazuje na to, aby odeszły one do lamusa przez przynajmniej najbliższych pięć lat. Największymi producentami tego typu urządzeń są iTel, HMD Global, Jio, Samsung i Tecno – łącznie w trzecim kwartale dostarczyli oni na rynek ponad 50% wszystkich feature phone’ów.

Czas pokaże, czy Neffos odniesie sukces również w tym segmencie. Kluczowe najpewniej będą ceny telefonów tej marki, a tych na razie nie znamy w przypadku opisywanych powyżej modeli Neffos N105 i Neffos N150.

Źródło: Neffos, Neffos