Kingdom: New Lands

Kingdom: New Lands za darmo w Epic Games Store

Przed nami ostatni tydzień promocji Epic Mega Sale, a to oznacza, że w rękach graczy ląduje kolejna darmowa gra. Kingdom: New Lands to dwuwymiarowa strategia osadzona w ciekawym świecie fanstasy. Czy warto w nią zagrać? Jak najbardziej – ja sam z wersją na iPada spędziłem masę czasu i z czystym sumieniem mogę polecić tę produkcję.

W 2015 roku zadebiutowała gra Kingdom (z czasem przemianowana na Kingdom: Classic), aczkolwiek nie był to zbyt duży i głośny tytuł. Z czasem jednak gracze docenili masę świetnych decyzji deweloperskich, takich jak niskie wymagania sprzętowe, wyjątkowo wciągająca rozgrywka i proste sterowanie. Dzięki temu gra powoli zyskiwała coraz większą popularność.

Ponad rok później twórcy wydali Kingdom: New Lands — nową, odświeżoną wersję pierwowzoru, która z czasem zadebiutowała na wszystkich liczących się platformach (od konsol stacjonarnych, po Nintendo Switch, na Androidzie i iOS kończąc).

W Kingdom: New Lands wcielamy się we władcę, który przy pomocy swej sakiewki próbuje stworzyć i utrzymać swoją osadę. To nie jest jednak łatwe, bowiem za dnia walczymy z co chwilę kończącymi się zasobami złota (co wymusza na nas mądre zarządzanie finansami), zaś w nocy nasze królestwo jest atakowane przez hordy potworów, które za cel obrały sobie koronę króla. Gdy ta zostanie odebrana, kończymy grę.

Choć mechanika rozgrywki może nie wydawać się na pierwszy rzut oka zbyt skomplikowana, to z czasem dużo zyskuje — a wciąga już od pierwszych minut.

Gra dostępna jest na komputerach z Windowsem, jak i na Macach, aczkolwiek nie ma polskiej wersji językowej.

Minimalne wymagania Kingdom: New Lands prezentują się następująco:

  • System operacyjny: Windows XP
  • Procesor: Dwurdzeniowy
  • Pamięć RAM: 1 GB
  • DirectX: Wersja 9.0c
  • Wymagane miejsce na dysku: 1 GB wolnej przestrzeni

Kingdom: New Lands możecie pobrać ze strony Epic Game Store lub w bezpośrednio z aplikacji sklepu.

Gdy Kingdom: New Lands zniknie 13 czerwca z darmowej oferty Epic Games Store, to udostępniona zostanie Enter the Gungeon. Kiedy się to stanie, niezwłocznie Was o tym poinformujemy.

Źródło: Epic Games Store