King of Thieves - nowa gra twórców Cut the Rope - Tabletowo.pl

King of Thieves – nowa gra twórców Cut the Rope

Dołącz do dyskusji 0

Rosyjskie studio Zeptolab znane jest głównie za sprawą Cut the Rope, popularnej gry logicznej z sympatycznym głównym bohaterem, który dawno już zaczął robić „karierę” poza branżą gier komputerowych, stając się „gwiazdą” bajek dla dzieci i „twarzą” serii zabawek. Ich nowe dzieło, mimo iż utrzymane jest w podobnej konwencji graficznej, nie ma jednak zbyt wiele wspólnego z miłym i przyjaznym charakterem poprzednich gier studia.

Głównym celem gry King of Thieves, określanej przez twórców mianem „Platformówki PVP”, jest bowiem nieustanne uprzykrzanie życia innym graczom, wcielającym się tu we włamywaczy walczących ze sobą o tytuł Króla Złodziei. Większość czasu spędzimy więc na włamywaniu się do ich lochów, w których trzymają swoje skarby w postaci złota i cennych klejnotów. Każdy udany włam zwiększa nasze szanse na awans w rankingu, a co za tym idzie przybliża nas do upragnionej korony. Platformowa warstwa gry opiera się na banalnie prostym systemie sterowania: postać automatycznie biegnie przed siebie, podskakując gdy stukniemy w ekran. Jedynym sposobem na zmianę kierunku ruchu jest odbicie się od ściany. Wszystko to brzmi dość banalnie, jednak na dłuższą metę okazuje się, że taka forma sterowania zmusza nas nie raz do ruszenia głową, co wychodzi grze na dobre. Dużą rolę odgrywają w tym konstrukcje plansz, które musimy pokonać żeby dostać się do upragnionego skarbu. Każdy gracz może bowiem samodzielnie rozstawić pułapki w swoim lochu, wpływając tym samym na poziom trudności z jakim będą musieli się zmierzyć atakujący go przeciwnicy. Sęk w tym, że aby zapisać wybrane przez nas ustawienia pułapek musimy najpierw samodzielnie pokonać stworzony przez nas tor przeszkód… i to dwa razy z rzędu. Wymóg ten nie tylko eliminuje poziomy niemożliwe do przejścia, ale też sprawia, że nie raz musimy nieźle nagłowić się nad wymyśleniem ustawienia, które nie będzie zbyt łatwe dla przeciwnika a zarazem zbyt trudne dla nas samych.

Gra King of Thieves dostępna jest do pobrania za darmo w internetowym sklepie App Store, jednak jak przystało na tytuł tego typu znajdziemy tu sporo okazji do wydania pieniędzy na różnego rodzaju mikropłatności. Wersja na urządzenia z systemem Android powinna pojawić się w Google Play niebawem.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona