Świetny pomysł! Kinder Niespodzianki można teraz ożywić za pomocą rozszerzonej rzeczywistości

Jako dziecko późnych lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku doskonale wiedziałem, czym jest Kinder Niespodzianka. Połączenie słodkich łakoci z zabawką było genialnym pomysłem, przez co mój regał był miejscem sporej kolekcji figurek znalezionych w „jajku niespodziance”. Teraz Kinder wprowadza aplikację mobilną, która dzięki rozszerzonej rzeczywistości ożywia zabawki z czekoladowych jajek.

Reklama

Kinder ożywia zabawki dzięki rozszerzonej rzeczywistości

Zabawki z Kinder Niespodzianek mogą stać się żywe dzięki nowej aplikacji mobilnej Applaydu. To specjalny program edukacyjno-rozrywkowy dla dzieci w wieku od czterech do dziewięciu lat. Został opracowany we współpracy z francuskim producentem gier Gameloft for brands oraz przy wsparciu specjalistów z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Oczywiście aplikacji nie stworzono po to, by skuteczniej zająć dzieci elektroniką. Jak przekazuje firma Kinder,

Ma ona na celu zachęcić rodziców i ich dzieci do wspólnego, wzmacniającego więzi spędzania czasu, w trakcie którego będą oni mogli razem bawić się i odkrywać nowe doświadczenia.

Środowiska, postacie i opowieści są przemyślane i zbudowane tak, aby pobudzać wyobraźnię dzieci i stymulować ich zdolność do uczenia się nowych rzeczy, w tym matematyki, czytania i pisania. Jak zapewniają twórcy apki, celuje ona też w rozwijanie zdolności motorycznych i umiejętności zapamiętywania. Użytkownicy Applaydu mogą cieszyć się grami, historyjkami interaktywnymi oraz wieloma innymi atrakcjami.

Darmowa aplikacja, zero reklam

W apce nie ma żadnych reklam czy mikropłatności i zawiera wbudowane mechanizmy kontroli rodzicielskiej, takie jak raportowanie aktywności i możliwość wyboru poziomu trudności. Rodzice mogą bawić się nią razem z dziećmi. To interesujący pomysł na zaangażowanie dzieci w naukę przez zabawę i pomoc dla ich opiekunów, chcących brać w tym udział.

Samemu mnie teraz korci, żeby skoczyć do sklepu po Kinder Niespodziankę. Nawet jeśli aplikacja „nie dowiezie”, to przynajmniej będę miał kawałek czekolady do zjedzenia.

Profit.

Aplikację Applaydu można pobrać za darmo ze sklepów AppStore lub Google Play. Jest ona kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami z systemem Android i iOS począwszy od wersji Android 4.4 i iOS 12.