Kilka słów o działaniu systemu Windows 8 20

Kilka słów o działaniu systemu Windows 8

Kilka słów o działaniu systemu Windows 8 21

Rynkowa premiera systemu operacyjnego Windows 8 jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń tego roku. Interfejs tego oprogramowania, dzięki dwóm trybom działania, będzie kompatybilny nie tylko z komputerami osobistymi i laptopami, ale także tabletami. Do dziś nie wiedzieliśmy, w jaki sposób te dwa, na pierwszy rzut oka zupełnie różne, interfejsy będą się harmonizować i uzupełniać. Steven Sinofsky, prezes działu zajmującego się systemem Windows w firmie Microsoft, opublikował na blogu dedykowanym rozwojowi nadchodzącego Windowsa 8 kilka słów o działaniu tego oprogramowania.

Niektórzy z was na pewno zastanawiają się, jak części tego systemu ze sobą współgrają, aby stworzyć harmonijnie działanie. Czy są dwa interfejsy użytkownika? Dlaczego nie zastosować Metro (kafelkowego interfejsu dla tabletów) wszędzie? Z drugiej strony, inni sugerowali, że Metro jest tylko dla tabletów i nie powinniśmy ‚ogłupiać” Windowsa 8 tym interfejsem.

Sinofsky odpowiedział na każde z powyższych pytań mówiąc, że płynny interfejs Metro jest wspaniały, kiedy działa na tabletach, ale kiedy przychodzi do wykonania poważnej pracy, nie zastąpi precyzji obsługi systemu Windows za pomocą myszki i klawiatury oraz możliwości uruchamiania tradycyjnych aplikacji. Z tego powodu Microsoft zdecydował się na zawarcie najlepszych części obu interfejsów oraz ich implementację w systemie Windows 8.

Posiadacze tabletów z systemem Windows 8 mogą całkowicie zapomnieć o istnieniu drugiego, tradycyjnego interfejsu komputerowego, ponieważ ten nie jest nawet załadowywany. Jednak, w razie potrzeby skorzystania z niego, użytkownicy nie muszą sięgać po kolejne urządzenie, a zwyczajnie się przełączyć.

Trudno nie przyznać, że przyszłość systemu Windows 8 maluje się w coraz bardziej kolorowych barwach, a stworzenie tego oprogramowania było dobrze przemyślanym posunięciem. Więcej na jego temat dowiemy się podczas konferencji Microsoft BUILD, która będzie miała miejsce w tym miesiącu.

via SlashGear