Kieszonkowy, składany tablet... a może smartfon z dwoma ekranami - Tabletowo.pl

Kieszonkowy, składany tablet… a może smartfon z dwoma ekranami

Tabletowo.pl Kieszonkowy, składany tablet... a może smartfon z dwoma ekranami Ciekawostki Nowości

Z założenia tablet jest dopełnieniem laptopa i smartfona. Czasem jednak producenci wymyślają ciekawe hybrydy, łączące oba produkty w jednym. Taka sytuacja ma miejsce choćby w przypadku Asusa Eee Pad Transformer, który w jednej chwili może być tabletem, a w drugiej – dzięki klawiaturze – netbookiem. A co powiecie na połączenie smartfona i tabletu?

Firma Imerj wpadła na pomysł stworzenia telefonu mającego dwa ekrany, które po rozłożeniu zamieniają się w niewielkich rozmiarów tablet (przekątna 6″). Nie wiem jak Wy, ale ja mam mieszane uczucia co do tego urządzenia. Z jednej strony niby fajne połączenie dwóch ekranów, na których w jednym momencie można robić dwie różne rzeczy. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę oglądanie filmów bądź zdjęć na obu ekranach – przeszkadza irytująca ramka po środku (zobaczycie to na poniższym wideo).

Parametry techniczne bezimiennego jak dotąd urządzenia, pracującego w oparciu o Androida Gingerbread, zawierają przede wszystkim dwa ekrany AMOLED o przekątnej 4″ (WVGA), dwurdzeniowy procesor TI, 1GB pamięci DDR3 RAM, 32GB lub 128GB pamięci, aparat o rozdzielczości 5 Mpix, nagrywający wideo w jakości HD (720p) oraz baterię o pojemności 1750 mAh.

Cena modelu nie została ujawniona, podobnie jak dostępność. Poniżej możecie zobaczyć wideo nakręcone przez ekipę Engadget, która miała okazję pobawić się trochę prototypem tego urządzenia:

Tabletowo.pl Kieszonkowy, składany tablet... a może smartfon z dwoma ekranami Ciekawostki Nowości   Tabletowo.pl Kieszonkowy, składany tablet... a może smartfon z dwoma ekranami Ciekawostki Nowości

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona