Processed with VSCO with hb2 preset

Logitech G923 to jedna z pierwszych kierownic, które podłączysz do PlayStation 5

W celu dostarczenia dodatkowych wrażeń z gier wyścigowych, warto zaopatrzyć się w kierownicę z pedałami. Odbiór każdego wyzwania potrafi zmienić się diametralnie po tym, jak każdy zakręt trzeba będzie pokonywać wykonując ruchy całymi rękami, a nie tylko wychylając analogiem w jedną ze stron. W PlayStation 5 ma zapewnić to kierownica Logitech G923.

Logitech G923 dla graczy – realizm na trasie

Logitech G specjalizuje się w produkcji akcesoriów i sprzętu dla graczy. Nowy sprzęt, przeznaczony dla fanów realistycznego podejścia do gier wyścigowych to kierownica G923. Wyposażono ją w technologię TRUEFORCE, łączącą w sobie zrewidowany mechanizm sprzężenia zwrotnego, który pobiera dane z silnika fizyki oraz silnika audio gry. Dzięki temu wibracje podczas jazdy dostarczają jeszcze więcej frajdy.

Jak to działa? TRUEFORCE przetwarza dane do 4000 razy na sekundę. Odczytuje informacje o ryku silnika, trakcji opon, rodzaju podłoża i sprzężeniu zwrotnym kierownicy. Wszystko to jest procesowane i oddawane w postaci odpowiednich bodźców odbieranych przez gracza.

Dyrektor generalny Logitech G, Ujesh Desai, wyjaśnił, jak ekipa odpowiedzialna za TRUEFORCE decydowała, w jaki sposób oddać specyficzne odczucia kierowcy wyścigowego:

Od kilku lat współpracujemy z kierowcami symulatorów i profesjonalnymi kierowcami samochodów wyścigowych, aby stworzyć w pełni realistyczne wrażenia z jazdy. Dzięki TRUEFORCE naprawdę można poczuć drogę, wraz ze wszystkimi subtelnymi cechami samochodu wyścigowego. To naprawdę podnosi poziom wrażeń, a wszyscy, których próbowali grać na naszych nowych kierownicach, zawsze odchodzili z uśmiechem.
Logitech G923

Kompletny zestaw dla maniaka wyścigów

Logitech G923 to nie plastikowa zabawka za parę złotych. W skład zestawu wchodzi metalowa kierownica pokryta skórą i polerowane pedały. Ponadto sprzęt wspiera szereg udogodnień w oprogramowaniu i osprzęcie:

  • programowalne sprzęgło
  • wbudowany wskaźnik obrotów
  • elementy sterujące na kierownicy
  • progresywny pedał hamulca
  • 24-punktowe pokrętło wyboru, umożliwiające zawodnikowi regulację trakcji, momentu obrotowego, automatycznego zarządzania stabilnością, siły hamowania i innych parametrów

Jak na razie, G923 w wersji zgodnej z PlayStation 4 oraz PC, będzie dostępny w sugerowanej cenie 1799 zł. Opcja kompatybilna z PlayStation 5 pojawi się na rynku w tym samym dniu, co konsola.

Logitech G923