Kiedy w końcu smartwatch od HTC? Podobno w czerwcu

W ciągu ostatnich kilku lat, HTC było podobno blisko pokazania własnego smartwatcha. Pojawiały się plotki o jego szkicach, potem o tym, że projekty były kasowane, i tak w koło Macieju. W ubiegłym miesiącu pojawił się głos mówiący, że inteligentny zegarek HTC ma być zaprezentowany przed końcem kwietnia. Mamy maj.

Evan Blass, czołowy dostawca plotek i wycieków dotyczących urządzeń przenośnych, już w lipcu 2014 przedstawił render  smartwatcha HTC, twierdząc, że jest on w 100% wierny rzeczywistemu urządzeniu. Model miał mieć kwadratową kopertę. Następnie pojawiła się informacja, że przeprojektowano smartwatch, i nadano mu okrągły kształt, podobny do Motoroli Moto 360. Ekran miał mieć rozdzielczość 360×360 pikseli, a urządzenie miało działać na systemie Android Wear. Nazwano je kodowo Halfbeak.

Reklama

Tym razem wydaje się, że coś jest na rzeczy. Najwyraźniej smartwatch jest już gotowy, a jedynie zaliczył kolejną obsuwę. Prawdopodobną datę premiery określa się na drugi tydzień czerwca.

Trudno z entuzjazmem wyczekiwać na szóstego czerwca, biorąc pod uwagę, jak długo HTC schodzi z opracowaniem własnego smartzegarka. Podczas gdy inni producenci wydają drugie, czy trzecie generacje smartwatchy, Tajwańczycy nadal biją się z datą premiery pierwszego takiego urządzenia. Mamy nadzieję, że te plotki okażą się prawdą, i że warto było czekać.

 

źródło: phonearena.com