Kiedy aktualizacja do Androida 7.0 Nougat dla Huawei P9 Lite? Dopiero w przyszłym kwartale | Tabletowo.pl

Kiedy aktualizacja do Androida 7.0 Nougat dla Huawei P9 Lite? Dopiero w przyszłym kwartale

Dołącz do dyskusji 0

Był taki moment, że Huawei praktycznie codziennie udostępniał aktualizację do Androida 7.0 Nougat dla innego modelu. Proces jednak szybko wyhamował. A na nową wersję systemu wciąż czekają posiadacze innych urządzeń – w tym również P9 Lite. Niestety, producent właśnie poinformował, że właściciele tego smartfona muszą uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości.

Kiedy w styczniu wystartowały beta testy Androida 7.0 Nougat dla P9 Lite, można było pomyśleć, że oficjalna aktualizacja zostanie udostępniona niedługo po ich zakończeniu (czyli po 31 stycznia). Niestety, mamy już praktycznie koniec marca, a właściciele tego modelu nadal „jadą” na Androidzie Marshmallow. Dlaczego?

Powód jest prosty: Android 7.0 Nougat w przypadku P9 Lite sprawia trochę problemów, dlatego producent wstrzymuje się z udostępnieniem nowej wersji systemu. I choć cierpliwość użytkowników jest wystawiana na próbę, to lepsze to niż wysłuchiwanie później lamentów, że coś nie działa, lub działa inaczej niż powinno.

Producent nie podał konkretnego terminu, kiedy Android 7.0 Nougat trafi na pokład P9 Lite, ale na pewno stanie się to w drugim kwartale tego roku, czyli w okresie od kwietnia do czerwca. Podejrzewam jednak, że Huawei nie będzie kazał czekać użytkownikom aż do wakacji i dość szybko upora się ze wszystkimi problemami, które aktualnie spędzają sen z powiek programistom.

Przy okazji nie można nie przypomnieć, że nie jest to odosobniony przypadek. Z podobną sytuacją musieli się swojego czasu uporać m.in. Asus, Sony i HTC, ponieważ także i ci producenci mieli problemy z Androidem 7.0 Nougat. Co gorsza, wcale nie lepiej jest z Androidem 7.1.1, o czym dotkliwie przekonali się właściciele Nexusa 6. Cóż, chyba Nougat nieszczególnie się „udał” Google…

Źródło: Huawei.Blog dzięki Tablety

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona