Keyever zapowiada produkcję smartfona, na którego nikt nie czeka

Trochę to dziwne, kiedy z Chin pojawia się informacja o projekcie urządzenia, które nie ma prawa się sprzedać. Bo jak można patrzeć na smartfona, który będzie miał 3,5-calowy ekran, fizyczną klawiaturę i działać na Windowsie 10?

Keyever wyskoczyło ni z gruszki, ni z pietruszki z projektem smartfona w formie klasycznej bryły. Wyświetlacz ma mieć 3,5 cala, ma być wykonany w technologii AMOLED i chwalić się rozdzielczością qHD (540×960 pikseli). Dawałoby to jakieś 314 ppi. Oczywiście, panel byłby dotykowy. Zapowiedziano, że sercem urządzenia będzie jeden z najnowszych procesorów Qualcomma, z serii 600. Bateria o pojemności 3000mAh powinna być więcej niż wystarczająca dla takiego ekranu i specyfikacji.

Reklama

Źródło podaje, że jedną z głównych zalet konstrukcji jest fizyczna klawiatura. Interesujące jest to, że projektanci nadal się kłócą, czy ma być tylko alfanumeryczna, jak sugerują rendery, czy też posiadać pełne QWERTY. Parametry tylnego aparatu nie są jeszcze określone, stąd obrazki w tym miejscu są rozpikselizowane.

Keyever zamierza ogłosić premierę smartfona o nieznanej nazwie, jeszcze w tym roku. Jego cena ma oscylować w okolicy 155$.

Nieprawdopodobne, jak szalone potrafią być chińskie eksperymenty technologiczne. Jesteśmy ciekawi, kiedy smartfon trafi do sprzedaży, i czy okaże się niewypałem.

źródło: weibo.com via nokiapoweruser.com