Kazam szykuje urządzenia z Windowsem 10 | Tabletowo.pl

Kazam szykuje urządzenia z Windowsem 10

Dołącz do dyskusji 0

Jeżeli myślimy o bardzo młodych firmach, które tworzą sprzęt mobilny, na pewno przyjdą nam na myśli liczni chińscy producenci. Jednak w tym gronie znalazł się także Kazam z Wielkiej Brytanii. Niedługo ta europejska firma wprowadzi do swojej oferty nowe modele z Windowsem 10 na pokładzie, które będą miały konkurować chociażby z przyszłymi Lumiami.

Dotychczas Kazam stworzył sześć urządzeń z Windowsem – po trzy smartfony oraz tablety. Jednak jesteśmy już pewni, że w portfolio pojawi się kolejny sprzęt z „kafelkami”. Informacja została potwierdzona przez szefa działu marketingu, Jamesa Atkinsona, który powiedział:

Tak, nadal jesteśmy zainteresowani Windowsem 10 dla telefonów. Już mamy kilka podobnych produktów, a partnerstwo z Microsoftem jest bardzo ważne. Chcemy kontynuować tę współpracę.

Jestem ciekaw, czy firma postawi rzeczywiście na system z Redmond, czy jednak po prostu będzie to forma uatrakcyjnienia oferty. Zresztą nie możemy zapomnieć, że Windows to obecnie mały rynek. W dodatku będący bastionem Lumii, które bezsprzecznie sprzedają się najlepiej w tym segmencie. Równie trudny wydaje się być rynek tabletów, pełen najróżniejszych urządzeń. Zobaczymy czy Kazam w ogóle przetrwa próbę czasu.

Pierwsze efekty współpracy z Microsoftem będą widoczne za kilka miesięcy. Dopiero wtedy będziemy mogli ocenić czy taki krok Brytyjczyków był rozsądny. Na pewno jednak nie zrezygnują z urządzeń na Androidzie.

źródło: Trusted Reviews przez Neowin

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona