Karty microSD dostępne już w wersji 1 TB – od firm SanDisk i Micron

Jeśli marzyliście, by Wasz smartfon miał możliwość pomieszczenia naprawdę ogromnej ilości plików, to ta informacja na pewno Was ucieszy – marki SanDisk oraz Micron oficjalnie zaprezentowały na trwających właśnie w Barcelonie targach MWC, karty microSD o pojemności 1 TB. 

Ogromna pojemność kart microSD jest odpowiedzią na coraz większe potrzeby ich użytkowników. Te wynikają z kolei z gabarytów wysoko-formatowych plików wideo. Smartfony, drony czy kamery sportowe oferują obecnie zapis filmów w jakości 4K, a tworzone w tym formacie pliki potrafią bardzo szybko zapełnić karty o niższych pojemnościach. To właśnie w wśród fotografów i twórców wideo dopatrywałbym się grupy docelowej zaprezentowanych przez obie firmy produktów. Również bardziej wymagający mobilni gracze docenią możliwość zapisu dużej ilości tytułów na karcie wpiętej w slot w swoim telefonie. 

Model SanDisk pozwalać będzie na odczyt danych na poziomie 160 MB/s oraz zapis z prędkością 90 MB/s z certyfikatem A2, oferującym płynny odczyt plików i aplikacji zapisanych na karcie. Micron oferuje z kolei odczyt na poziomie 100 MB/s oraz zapis prędkością 55 MB/s. 

OnePlus rzeczywiście przywiózł na targi Mobile World Congress swój pierwszy smartfon z 5G

Karty pozwolą rozszerzyć ilość pamięci w smartfonach, choć modeli ze slotem microSD – szczególnie w segmencie flagowców – jest powoli coraz mniej. Wzrasta natomiast wielkość pamięci jaka zostaje na stałe wbudowana w ich konstrukcję – najnowsze Samsungi Galaxy S10+ mogą jej mieć aż 1 TB. O ilości potrzebnej nam do komfortowego używania pamięci wewnętrznej zdecydujemy sami – przy wyborze dopasowanej do siebie konfiguracji urządzenia. 

Koszt, jaki wiązać się będzie z zakupem produktu od Macrona nie został jeszcze podany. Karta microSD od SanDisk kosztować będzie 450 dolarów (około 1700 złotych). Oficjalna cena i dostępność na terenie naszego kraju nie jest na razie znana.

źródło: engadget.com