[aktualizacja] Nie możesz zapłacić swoją kartą Mastercard? Nie tylko Ty, jest awaria w całej Europie | Tabletowo.pl

[aktualizacja] Nie możesz zapłacić swoją kartą Mastercard? Nie tylko Ty, jest awaria w całej Europie

Dołącz do dyskusji 0

Wiele osób zapomniało już, co to gotówka, ponieważ posługuje się wyłącznie kartami. Właściciele plastików z logo Mastercard mają jednak teraz problem, aby zapłacić nimi za zakupy. Niestety, okazuje się, że z awaria dotknęła mieszkańców całej Europy.

Sytuacja jest tym poważniejsza, że właściciele kart z logo Mastercard nie mogą ani płacić nimi za zakupy, ani nawet wyciągnąć za ich pomocą pieniędzy z bankomatu. Jednym słowem – plastik jest aktualnie zupełnie bezużyteczny.

Awaria zapewne nie byłaby tak dotkliwa, gdyby wystąpiła w nocy, kiedy większość osób po prostu śpi (lub pracuje na nocną zmianę i nie potrzebuje korzystać z karty). Można jednak tylko sobie wyobrazić tych ludzi, stojących przy kasie i próbujących bezskutecznie zapłacić plastikiem z logo Mastercard za zakupy. Pół biedy, kiedy ktoś ma debetówkę lub kredytówkę Visa bądź gotówkę w kieszeni, ale co mają zrobić ci, którzy mają tylko tę jedną, jedyną?

Wyjściem z sytuacji jest na szczęście BLIK, którym także można płacić za zakupy i za pomocą którego da się również wyciągać pieniądze z bankomatu (z tego, co się orientuję, taką możliwość oferują bankomaty Euronetu i PKO BP, nie wiem, czy innych sieci też), chociaż niektóre banki w drugim przypadku mogą naliczać prowizję (w większości na szczęście cały czas jest to bezpłatne). Aby jednak korzystać z BLIK-a, należy mieć zainstalowaną aplikację banku na smartfonie – a nie wszyscy mają.

Na razie ustalane są przyczyny awarii – obecnie nie wiadomo, co się stało. Miejmy nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normy.

Aktualizacja

Mastercardowi udało się opanować sytuację i zażegnać kryzys – wszystkie transakcje kartami powinny już przebiegać bez problemów. Ufff!

Źródło: Cashless

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona