Kamerki domowe są nudne. Ale ta przynajmniej lewituje - Tabletowo.pl

Kamerki domowe są nudne. Ale ta przynajmniej lewituje

Zwykle, kiedy mamy do czynienia z inteligentną kamerką, to na grafikach promocyjnych widzimy ją stojącą na blacie, ewentualnie zawieszoną na ścianie. A gdyby tak zamienić ją w gadżet dla prawdziwego Jedi? Niech lewituje. I nagrywa w 360 stopniach.

Ciekawy pomysł mieli ludzie, którzy założyli startup 1-Ring. Uznali, że nie muszą wymyślać koła na nowo, tylko wystarczy nadać mu bardziej efektowną formę, a i tak się sprzeda. I rzeczywiście: kamerka 360 stopni to żadna nowość, ale jeśli ma lewitować, to… to mi się podoba.

Kamerka nazywa się „Moon” i rzeczywiście może pod pewnymi względami przypominać Księżyc w pełni. Unosząc się lekko nad stacją bazową, może zapewnić lepszy widok na pomieszczenie, w porównaniu do konwencjonalnej, stojącej kamery.

Tabletowo.pl Kamerki domowe są nudne. Ale ta przynajmniej lewituje Akcesoria Smart Home

Sprzęt ma dwa mikrofony do filtrowania hałasu, czujniki wykrywające ruch i automatycznie obraca się w kierunku emitera dźwięku. Potrafi rozpoznać jego rodzaj i ignorować odgłosy, które nie powinny włączać alarmu. Interpretując je, może powiązać obecność dziecka w domu z dźwiękiem rozbijanego szkła i szybko przekazać tę informację na smartfon rodzica.

Oznacza to też, że Moon może nasłuchiwać non-stop, ale da się też to wyłączyć. Jeśli tylko zorientuje się, że w pokoju „coś się dzieje”, kamera zaczyna nagrywać wideo, a do właściciela wysyła powiadomienie o aktywności. Da się ją połączyć z innymi inteligentnymi urządzeniami i sterować sprzętami wyposażonymi w port podczerwieni: telewizorem, automatycznym ekspresem do kawy, klimatyzatorem czy żarówkami na pilota.

Tabletowo.pl Kamerki domowe są nudne. Ale ta przynajmniej lewituje Akcesoria Smart Home

Lista funkcji jest spora, jednak jak dla mnie to właśnie niecodzienny wzór zachowania czyni z Moon interesujący gadżet. Mało jest w końcu kamerek, które potrafią lewitować.

źródło: Indiegogo przez Homecrux

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona