kamerka internetowa Creative Live! Cam Sync 1080p
Kamerka internetowa Creative Live! Cam Sync 1080p (źródło: Creative)

Dzięki Creative Live! Cam Sync 1080p Twoje połączenia wideo będą… wyjątkowe

Przez globalną pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 wiele osób zaczęło uczyć się i pracować w domu. W takiej sytuacji nierzadko może przydać się kamerka internetowa. Od teraz użytkownicy mogą wyposażyć swoje miejsce pracy również w Creative Live! Cam Sync 1080p. Według deklaracji producenta, ma ona sprawić, że połączenia wideo będą… wyjątkowe.

Creative nie tylko słuchawkami stoi

Prawdopodobnie większość z Was kojarzy markę Creative za sprawą słuchawek, których producent ma w swojej ofercie całe mnóstwo (sam w przeszłości posiadałem jedną parę, którą szczerze uwielbiałem i z żalem się z nią rozstałem, ale nie było innego wyjścia).

Producent oferuje jednak również urządzenia innych kategorii, w tym głośniki i kamerki internetowe. Te ostatnie, przez pandemię SARS-CoV-2 i COVID-19, przeżywają swój złoty okres, ponieważ coraz więcej osób pracuje zdalnie z domu i takie akcesorium może im się przydać.

Od teraz użytkownicy mogą wyposażyć swoje stanowisko pracy w Creative Live! Cam Sync 1080p – kamerkę internetową, która ma zapewnić „wyjątkowe połączenia wideo”.

Creative Live! Cam Sync 1080p – specyfikacja

Najnowsza kamerka internetowa marki Creative została wyposażona szerokokątny obiektyw Full HD (1920×1080 pikseli; 2 Mpix) o kącie widzenia 77°, która przy jakości 1080p jest w stanie rejestrować do 30 klatek na sekundę, a ponadto może przechwytywać obraz w rozdzielczościach 1920×1080 i 1280×720 pikseli oraz w formatach BMP i JPG.

kamerka internetowa Creative Live! Cam Sync 1080p
Kamerka internetowa Creative Live! Cam Sync 1080p (źródło: Creative)

Dodatkowymi udogodnieniami są osłona obiektywu, która ma zapewnić prywatność użytkownikowi, kiedy będzie jej oczekiwał (o pracy urządzenia informuje biała dioda LED), a także uchwyt umożliwiający obrót kamerki w poziomie w zakresie 360° i w pionie 30° oraz dodatkowo podpięcie uniwersalnego statywu/tripoda (nie znajduje się on w zestawie).

Producent umieścił też w kamerce internetowej Creative Live! Cam Sync 1080p podwójny cyfrowy mikrofon typu MEMS, który ma zapewnić rozmowy „wysokiej jakości i krystalicznej czystości”.

Najnowsza propozycja marki Creative jest kompatybilna z systemami operacyjnymi Windows (7 i nowszymi) oraz Mac OS (Sierra i nowszymi), a do jej podłączenia wykorzystywany jest port USB-A (kabel ma długość 1,5 metra).

kamerka internetowa Creative Live! Cam Sync 1080p
Kamerka internetowa Creative Live! Cam Sync 1080p (źródło: Creative)

Creative Live! Cam Sync 1080p – cena, dostępność

Nowa kamerka internetowa marki Creative jest już dostępna w sprzedaży w Polsce – można ją kupić w na oficjalnej stronie internetowej firmy Creative. Jej cenę ustalono na 229 złotych, ale do tego trzeba jeszcze doliczyć 19 złotych za wysyłkę (bezpłatna jest dopiero od zamówień, opiewających na kwotę co najmniej 329 złotych).