Kabam zapowiada Star Wars: Uprising na iOS i Android

Studio Kabam znane jest głównie za sprawą swoich mobilnych gier tworzonych na bazie popularnych filmów, komiksów i książek. W ich dorobku znajdują się już między innymi produkcje oparte o takie serie jak Władca Pierścieni, Szybcy i Wściekli, Igrzyska Śmierci czy uniwersum Marvela. Jeszcze w tym roku do listy tej dołączą kultowe Gwiezdne Wojny.

Star Wars: Uprising, bo taki tytuł nosić będzie nowa gra studia, zapowiadana jest przez twórców jako mobilne RPG z fabułą osadzoną po wydarzeniach przedstawionych w filmie Powrót Jedi, co czyni ją jedną z pierwszych tabletowych gier zaliczających się do tzw. nowego kanonu Gwiezdnych Wojen. Tytuł ten pozwoli nam więc przekonać się, jak potoczyły się dalsze losy konfliktu Imperium z Rebeliantami po śmierci Imperatora i bitwie o Endor. Niestety, jeśli chodzi o samą mechanikę rozgrywki, to jak na razie nie wiadomo na jej temat zbyt wiele oprócz tego, że duży nacisk położony zostanie na proces tworzenia i rozwijania postaci, a do gry będziemy mogli stanąć zarówno samotnie, jak i w towarzystwie znajomych. Twórcy obiecują również, że społeczność graczy będzie miała pewien wpływ na dalszy rozwój gry, wybierając między innymi nowe lokacje, przedmioty i postacie które pojawią się w przyszłych aktualizacjach.

Gra Star Wars: Uprising pojawi się w sklepach App Store i Google Play jesienią. Wszystko wskazuje na to, że tytuł ten podobnie jak wszystkie poprzednie produkcje studia Kabam będzie dostępny do pobrania za darmo i oparty na mikropłatnościach. Więcej informacji na temat gry znajdziecie na jej oficjalnej stronie internetowej.