JXD S7100 – tablet dla graczy?

tablet jxd s7100

Co jakiś czas w sieci krążą informacje na temat nowych tabletów chińskiej produkcji, oczywiście przeznaczonych wyłącznie na rodzimy rynek. Był już tablet z Androidem w wersji Ice Cream Sandwich za mniej niż 100 dolarów oraz z Tegrą 2 na pokładzie za 260 dolarów. Większość zdążyła się już zapewne przyzwyczaić do tego, że Chińczycy potrafią dokonać praktycznie niemożliwego.

Tym razem oprócz nie najgorszych parametrów, ponieważ JXD S7100 jest wyposażony w 7-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 800×480 pikseli, procesor Cortex A9 z układem graficznym Mali 400, 512MB pamięci RAM, 16GB pamięci wewnętrznej, do tego aparat 0,3 Mpix z przodu i 2,0 Mpix z tyłu, WIFI i wyjście HDMI oraz śmiesznie niskiej ceny, rzędu 140 dolarów, na uwagę zasługuje coś więcej.

Na pierwszy rzut oka klawisze rodem z PSP. Ten widok zapewne niektórych przyprawił już o mdłości, jednak D-PAD to dopiero początek, bo to dość nietypowa podróbka znanej konsoli firmy Sony. Dla fanów Androida – Froyo na pokładzie, dla miłośników Apple – Cloud Services do obsługi gier i aplikacji giganta z Cupertino, dla zwolenników konsoli – gry z PS1 czy Nintendo.

Dzięki wyśmianiu przez producenta praw autorskich największych producentów sprzętu dla graczy oraz gier, posiadacze JXD S7100 mogą się cieszyć tytułami znanymi na całym świecie jak: Angry Birds, Metal Slug, Super Mario, Fruit Ninja, Plants vs. Zombies czy Asphalt 5.

Warto również wspomnieć iż oprócz gier w tablecie zainstalowane są aplikacje tj. YouTube, Skype, Facebook czy też pakiet Microsoft Office.

A teraz zapraszam do obejrzenia spotu reklamowego tabletu: